Muhu bussiootekojad said värskendust

Muhu valla uudisteportaal andis teada, et 2013.a. suvel paigaldati uus bussiootekoda Simisti külla ning uuendati Nõmmküla ja Hellamaa ootekodade välisilmet.

Muhus on erinevatel ajajärkudel püstitatud väga erineva välisilmega ja erinevast materjalist bussiootekodasid, hetkel on valla hooldada 15 ootekoda. Et bussiootekodade puhul on tegemist avaliku ruumi elemendiga, mis visuaalselt torkab hästi silma ja on osa valla üldise maine kujundamisel, hakkas Muhu vald mõned aastad tagasi teadlikumalt korrastama ja hooldama oma bussiootepaviljone.

Alates 2001. aastast on kõik Muhu valla bussiootekojad varustatud sarnase sildiga, millel on Muhu valla vapp ja küla või peatuse nimi, kus ootekoda asub. Ühesuguse kujundusega siltide paigaldamine oli esimeseks sammuks sulandada erinevad bussiootekojad ühtseks. 

Tõsisem töö bussiootekodade kaasajastamiseks ja Muhu oma stiili leidmiseks algas 2006. aastal, kui kuulutati välja ideekonkurss „Muhu bussiootepaviljonid“. Võidutööks kuulutati „MUHU KOOD“, ja selle autoriks on Sulev Vahtra. Kujunduses on kasutatud motiive Muhust. Ootekoja otsaseinad on kujundatud ja värvitud sarnaselt Muhu muistsetele ustele, samuti on ootekoja seinad sarnased Kuivastu sadamas ja Väikese Väina tammi otsas asetsevatele nn. Muhu Väravatele ja valla territooriumil asetsevatele teabetahvlitele. Sarnase motiivi kordumine aitab tõsta esile Muhu eripära ja luua ühtset muljet. Tänaseks on paigaldatud kuus uut tüüpi ootekoda, mille valmistajaks on OÜ Kehte.

Kindlasti ei ole valla eesmärk välja vahetada kõik vanad eriilmelised ootekojad. Alles jäetakse kojad, mille taastamine on võimalik. Need renoveeritakse ja nad jäävad meenutama oma ajastut.

Valla püüdlusi bussiootekodade arendamisel on tunnustanud ka EV President 2008.aastal  rahvusliku programmi „Kaunis Eesti kodu“ raames

Share via
Copy link
Powered by Social Snap