Mängulaagris hakatakse tsirkust mängima

Foto: Raplamaa Noored koduleht

Esmaspäeval, 8. juulil algab Kohilas Tohisoo mõisapargis kolmeteistkümnes laste mängulaager “Mäng on väikese inimese töö”.

Seekord mängivad 170 üle Eesti laagrisse kogunenud 6-12 aastast last tsirkust, ning laagripäevade lõpus, 11. juuli õhtul avab uksed maailmakuulus “Tsirkus AH-MIS-SIIS!”.

Kolmteist aastat tagasi, ühenduse Raplamaa Noored eestvõttel 50 lapsega alustanud mängulaager on tänaseks kasvanud 170 laagrilapsega tervet Eestit hõlmavaks suurprojektiks. Pooled laagrilapsed on pärit Kohila vallast, lisaks aga 30 last Raplast, 40 last Tallinnast, Tartust ja mujalt Eestist ning mõned lapsed koguni Soomest ja Hollandist.

Lastelaagri peakorraldaja ja ideoloog, Kohila valla kultuurinõunikAnneliis Kõiv toonitab, et Tohisool toimuvat lastelaagrit eristab teiste omasuguste hulgast kolm iseloomulikku tunnust: laager toimib nagu liikuv mänguväljak, kuhu kõik on mängima oodatud; siin ei võistelda võidu peale ja siit ei leia ühtki kooliõpetajat lapsi juhendamas. Laagrinädala lõpuks valmib alati suurejooneline näitemäng, millest võtavad kõik laagrilised, nii lapsed kui nende noored juhendajad ja grupijuhid, seekord siis kokku 230 mängurõõmust pakatavat inimest. 

Tänavune laager lõpeb 11. juulil kell 20 ennenägematu tsirkuseetendusega,kus lisaks juba nimetatud 230nele tuletrikitajale, klounile, akrobaadile,tantsijale, kunstratsutajale ning maotaltsutajale teevad kaasa Vello Vaheri tsirkusetrupp ja Miraakel Meelis Kubo koos Šarlekasega. Laagri lõpuetendus on kõigile huvilistele avatud ning kujunenud igasuviseseks oodatud kogupere sündmuseks.

“Kõigil projektis osalejatel on võimaluse särada ereda tähena vaid ühel korral ette kantavas näitemängus “Tsirkus AH-MIS-SIIS”. Kõik saavad aimu, et “mäng on tõesti väikese inimese töö”, väiksemate lastega pered saavad meie liikuvaid mänguväljakuid mängimiseks kasutada, vanemad-ja vanavanemad saavad tulla laste etteastumisi kaema,” rääkis lõpuetendusel toimuvast Anneliis Kõiv.

Laagripäevade sisse mahuvad mängud ja meisterdamised, mis kõik seotud tsirkuse-temaatikaga, alates žonglöörimisest kuni maotaltsutamiseni välja, klounidest rääkimata. Dekoreeritakse tsirkuse vanker, ehitatakse suur tsirkuse telk, jne. Nagu igas korralikus laagris, ei puudu ka mängulaagrist öine seiklus, mida lapsed eriti suure põnevusega ootavad.

Lastelaagrit toetavad: Kohila Vallavalitsus, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kultuurkapitali Raplamaa Ekspertgrupp, MTÜ Tolaram Foundation, Kohaliku Omaalgatuse Programm (KOP), lapsevanemad ja MTÜ Raplamaa Noored