Täpsustatud andmetel osales tänavusel Teeme Ära talgupäeval 40 098 inimest

talgukaart_2013_loplikTeeme Ära talgupäeva meeskond annab teada, et talgujuhtidelt kogutud täpsustatud andmetel osales tänavuse talgupäeva raames korraldatud 1522 talgul kokku 40 098 eestimaalast (3,1% elanikkonnast). Suurima talgute ja talguliste arvuga maakond oli Harjumaa, kus osales 374 talgul kokku 12 085 inimest. Omaette rekord püstitati aga Saaremaal, kus peetud 155 talgul lõi kaasa 11,7% sealsest elanikkonnast.

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liige Tarmo Tüür ütles, et tänavune vägev talgupäev on märgiks kogukondade tugevnemisest ja kodanikuaktiivsuse kasvust. “Kuiv statistika ei ole küll parim viis talgupäeval toimunu kirjeldamiseks, ent aasta-aastalt suurenev talgute ja talguliste arv kõneleb headest suundumustest vabatahtliku tegevuse hoogustumisel. Oleme talgupäeva meeskonnaga rõõmsad, et üha enam inimesi on valmis talguid eest vedama ning nende üleskutse koostegemiseks kõnetab üha rohkem eri vanuses ja eri eluala inimesi üle Eesti,” lausus Tüür.

Eesti Rahva Muuseumiga koostöös läheb edasi talgulugude kogumine. Nii t algupäeva lood, videod, pildid kui ka talgujuhtide tagasiside annavad tunnistust talgutraditsioonide kandvusest ja kogukondliku läbikäimise olulisusest inimeste jaoks. Praeguseks tagasisidet andnud 412-st talgujuhist tervelt 99% on valmis talguid korraldama ka edaspidi. Talgu lugusid ja pilte saab vaadata ning jagada aadressil www.teemeara.ee/talgulood.


Tänavuse talgupäeva raames osales Saaremaal 11,7% elanikkonnast, Läänemaal 8,3%, Hiiumaal 7,9%, Raplamaal 5,9%, Järvamaal 5,4%, Jõgevamaal 5,1%, Valgamaal 4,4%, Võrumaal 4,4%, Viljandimaal 4%, Lääne-Virumaal 3,7%, Pärnumaal 3,6% ja Põlvamaal 3,3%. Väiksemad osalusprotsendid olid suuremate linnadega maakondades, vastavalt Harjumaal 2,2%, Ida-Virumaal 1,9% ja Tartumaal 1,7%. Lõpliku talgustatistika leiab Teeme Ära veebilehelt tabelina  ja illustreeriva talgukaardina.

Talgujuhtide tagasiside, piltide ning kokkuvõtva filmiga saab tutvuda talgupäeva koduleheküljel. Samuti saab sealt kuulata varasemate talgulugude helisalvestisi. 

4. mail 2013 toimunud Teeme Ära talgupäeva korraldasid Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant, Eesti Muinsuskaitse Ümarlaud, Teeme Ära Minu Eesti, Vabaühenduste Liit EMSL. Partneritena lõid kaasa Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Dorpat Hotel, Nordic Hotel Forum, Pakendikeskus, Refonda, Statoil, Tamrex, Vizeum, Clin jt.