Talgutele on registreerinud juba 17 800 inimest

talgukaart seisuga 03.05.2013Homme, 4. mail tuleb tõeliselt päikseline talgupäev kõikjal üle Eesti. Reede keskpäevase seisuga on kavas 1496 talgut, kuhu on registreerunud juba üle 17 800 talgulise ja osalejaid tuleb pidevalt juurde. Ettevalmistused tegusa talgupäeva õnnestumiseks on tehtud. Kõik viimasel hetkel osaleda otsustavad inimesed saavad end samuti kirja panna talguveebis või homme lihtsalt talgutele tulles. Vabariigi President osaleb tänavu Jõekääru lastelaagri korrastamise talgutel Kanadas.

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liige Tarmo Tüür ütles, et tänavune talgupäev tõotab tulla mullusest päikselisem ja hoogsam. “Hea meel on selle üle, et maikuu esimesest laupäevast on kujunemas hoolimise päev – perekondade, sõpruskondade, kogukondade ja ametkondade ühine “teeme ära” päev. Tänavu on kavas rohkem talguid kui eelmisel aastal ja talguliste eelnev kirjapanek on läinud samuti suurema hooga. Enam pole muud kui munavõileib ja morsijook endale homseks kaasa pakkida ning sammud sobivale talgule seada!”

Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves osaleb tänavu koos Kanada eestlaste kogukonnaga Jõekääru lastelaagri korrastamise talgutel, kuna talgupäev sattus Kanada riigivisiidi ajale. Jõekääru lastelaager Kanadas rajati pärast II maailmasõda talgukorras ja see on pakkunud juba 60 aasta jooksul võimalust lastele nii Põhja-Ameerikast kui Eestist tulla suviti kokku eesti keele ja kultuuri meelsesse suvekodusse. Tänavusel talgupäeval on kavas parandada laagri hooneid ning korrastada väljakuid ja ühisalasid. Jõekääru talgutest Kanadas võtab osa ligi 70 inimest. Teeme Ära talgupäeva raames välismaal toimuvatest talgutest korraldatakse homme lisaks Kanadale talgud ka Soomes.

Kümned tuhanded talgulised kõikjal üle Eestimaa võtavad homme käsile kodukandi korrastamise või panevad õla alla mõnes kaugemas talgupaigas. Peamiselt korraldatakse küla- ja heakorratalguid ning haljastuse ja looduskaitse talguid, kuid kultuuripärandi aasta egiidi all toimub ka mälestiste talguid, spordiaasta raames peetavaid terviseradade jm spordirajatiste korrastamise talguid, samuti ühendatakse mitmes paigas praktiline töö mõttetalgutega. Mitmed organisatsioonid üle Eesti korraldavad oma talguid ning paljud pakuvad tuge talgupäeva õnnestumiseks, ka talgutele sõiduks.

EMHI andmetel on talgupäeval päikseline kevadilm: laupäeval tuleb v ähese pilvisusega või selge sajuta ilm. Puhub enamasti lõunakaare tuul 1-7 m/s. Õhutemperatuur on 13..18°C, rannikul kohati 10..12°C.

Pidevalt uuenev talgukaart asub aadressil: www.teemeara.ee/et#tule-ja-leia
Vahetuid muljeid talgupäevast võib homme jälgida aadressilt www.teemeara.ee/otse
Tagasisidet talgupäevast ja talgulugusid saab jagada talguveebis: www.teemeara.ee/talgulood

talgukaart seisuga 03.05.2013

Teeme Ära talgupäev toimub 4. mail ning seda korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant, Eesti Muinsuskaitse Ümarlaud, Teeme Ära Minu Eesti, Vabaühenduste Liit EMSL. Partneritena löövad kaasa Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Dorpat Hotel, Nordic Hotel Forum, Pakendikeskus, Refonda, Statoil, Tamrex, Vizeum, Clin jt.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap