Sabatantsu festival seisab kodumaise tantsuhariduse eest

sabatantsSabatants tuleb taas koos õpitubade, seminaride ja tantsuklubidega, tuues seekord kaasa ka kontserdisarja. Sabatantsu festival toimub 9.-12. mail Tallinnas Von Krahli teatri ja baari ruumides.
Paljude rahvatantsurühmade, mis tegelevad enamasti uusloominguga, ning paljude võõramaiste tantsustuudiote kõrval on eesti omakultuuri ja kohaliku tantsupärandi hoidmine ja õpetamine hindamatult suure tähtsusega. Traditsioonilise tantsu festival Sabatants on mõeldud erineval tasemel tantsuoskajatele ja pakub põnevat ja väljakutsuvat programmi nii neile, kel tantsukogemusi juba palju, kui ka täiesti uutele tulijatele.
Hommikustes seminarides oodatakse arutlema, kaasa mõtlema ja kuulama eesti tantsukultuuri teemadel. Päeval toimuvad õpitoad, mille põhirõhk on eesti tantsudel, kuid traditsioonilise kultuuri paremaks mõistmiseks on palutud õpetama oma pärimustantse ka mõned külalised kaugemalt: Noa Shamir Taanist, Sviatlana Klepikava Valgevenest ja ingerisoome asjatundja Juha-Matti Aronen. Tantsuõpetajad on oma ala parimad asjatundjad.
Õhtul toimuvad külapidude ja tantsuklubide eeskujul tantsuõhtud, kus saab praktiseerida ja kinnistada päeval omandatud oskusi.
Tantsufestivali raames toimub sel aastal ka kontserdisari. Kontsertidel esinevad ansamblid nii kuulamiseks (Mari Kalkun, Pastacas, Anu ja Triinu Taul) kui ka tantsimiseks (Klapp, VEM ja Ülemakstud Rentslihärrad ehk Lauri Õunapuu ja Tarmo Noormaa).
Festivalipassid müügil Piletimaailmas soodushinnaga 22€/20€ vaid aprilli lõpuni, hiljem ja kohapeal 25€/22€
Rohkem infot ja täpsem kava: www.sabatants.ee
Share via
Copy link
Powered by Social Snap