Raievõistlustel Kevadkarikas 2013 võidutses eestlane

Laasimises võtavad omavahel mõõtu Soome võistleja Klaus Oinonen ja Pärnumaa KHK esindaja Meelis Štutšnikov). Foto: Jüri Pere, Eesti Metsaselts
Laasimises võtavad omavahel mõõtu Soome võistleja Klaus Oinonen ja Pärnumaa KHK esindaja Meelis Štutšnikov). Foto: Jüri Pere, Eesti Metsaselts
Läinud reedel ja laupäeval (19.-20.04) Tartus Maamessil toimunud raievõistlustel Kevadkarikas 2013 oli võidukas Valga Puud esindav ja Jonseredi saega võistlev eestlane Andres Olesk, kes edestades teise koha saanud Stihliga võistlevat soomlast Vesa Kurki vaid kolme punktiga. Kolmanda koha sai samuti Valga Puu esindaja Jonseredi mees Martin Muttik.

„Võistlus oli ülipõnev,“ rääkis Kevadkarikas 2013 peakorraldaja Mart Kelk. „Võitja selgus alles viimase ala – laasimise järel,“ lisas Kelk. Enne laasimist püsis Olesk teisel kohal, kaotades soomlasele 15 punktiga. Parim juunior oli Helvis Koort, teine Meelis Rus ning kolmas Jarro Mihkelson, kes kõik esindasid võistlustel Luua Metsanduskooli.

Peakorraldaja Mart Kelk lisas, et võistlused oli pingelised, eestlastele pakkusid konkurentsi Leedu, Läti ja Soome raiemehed, kusjuures Soome esindus oli samas kosseisus, millega võideti hiljuti maailmameistrivõistlused. Raeievõistlustel võeti omavahel mõõtu saeketivahetuses, täpsussaagimises, kombineeritud järkamises ja laasimises.

Raievõistlused Kevadkarikas 2013 toimusid Maamessi raames messi Showarenal. „Ilm oli kevadine, jagus nii päikest, suurt tuult kui ka vihma, kuid publikut oli üllatuslikult palju ning tribüünid olid rahvast täis,“ rääkis Kelk. Kelk lisas, et võistluste toimumine tribüüniga arreenil oli igati õigustatud, publikule oli võistluste jälgimine palju huvitavam ja lihtsam. Võistlusi kanti üle arreeni ääres olnud suurel ekraanil ning nii mõnegi noore võistleja nägu läks lõbusaks, kui seal tema etteastet näidati. Kelk rääkis, et Maamessil on igati hea võistlust korraldada, lisaks sellele, et messi eksponendid ja külastajad oskavad juba raievõistlusi oodata, on seal loodud väga head tingimused võistlejatele ja pealtvaatajatele.

Järgmine raievõistlus toimub Valgas 18. mail. TOP 10 on samuti rahvusvaheline võistlus, lisaks Eestile on võistlejaid oodata Soomest, Lätist, Leedust ja Valgevenest.

Lisatud video võistlustelt:
http://www.youtube.com/watch?v=bzNdmXn5AN0&feature=youtu.be
Laasimise finaal, keskmine Andres Olesk, vasakul ääres Martin Muttik ja
paremal ääres Vesa Kurki

Allikas: Eesti Metsaselts, www.metsainfo.ee

Share via
Copy link
Powered by Social Snap