III Haanjamaa suitsusauna nädal toimub 1.-4. augustil 2013

Haanjamaa suitsusauna nädal on mõeldud eelkõige inimestele, kes soovivad aja maha võtta ja kulgeda loomulikult. Mõelda hetkeks olulistele asjadele ja tegeleda ‘päris’ eluga. Saunapäeval on saunalised kaasatud kõikidesse tegevustesse, mida tuleb ühel saunapäeval teha: puude tassimine, sauna kütmine, vee tassimine. Koos tehakse väiksemaid talutöid, valmistatakse lõuna- ja õhtusööki. Ühesõnaga veedetakse üks loomulik päev Haanjamaal. Lisaks saunale on oluline roll ka traditsioonilisel pärimusmuusikal ja käsitööl, mis on osa sellest nädalast. Samuti toimuvad erinevad õpitoad, mis on tihedalt seotud suitsusauna ja loomuliku eluviisiga.

Selgunud on ka selle aasta suitsusaunanädala programm:

III Haanimaa suidsusanna nätäl 1.-4. august 2013

Neljapäev, 1. august

Kell 10 algab 2-päevane praktiline vana sauna renoveerimise töötuba Hartsmäe talus, mis jätkub 2. augustil. Lisainfo Eda Veeroja eda.veeroja@gmail.com. Korraldaja Sann ja Süük MTÜ. Osalustasu 1 päev 15 € inimene; 2 päeva 25 € inimene. Eelregistreerimine on VAJALIK! Osalustasu sisaldab koolitust ja lõunasööki.

Kell 12 saunateemaline pärimusmeditsiini õpituba Irje Karjuse (Metsamoori) juhendamisel Mooska talus.

TERVISLIK NAISTESAUN METSAMOORIGA

  • Kogeme unustamatut “ussikee” puudutust,
  • proovime energiaketta mõju,
  • leilitseremoonia tervise ja õnne heaks,
  • tutvustan teile raviturba võluväge ja teeme endale tselluliidivastast ja tervistavat turbamaski,
  • piserdame end energeetilise lilleveega, salvime noorendava ürdisalvi ja tõrvasalviga,
  • õpetan tegema lihtsaid lõõgastavaid hingamisharjutusi,
  • saunajärgne haavahaamrimassaaž paneb su vere vemmeldama ja hinge laulma.

Osalustasu 10 € inimene. Eelregistreerimine on VAJALIK! Lisainfo ja registreerimine: Ivi Rausi, e-postil ivirausi@gmail.comKaasa palume võtta isiklikud saunatarbed, matt või tekk. Osalustasu sisaldab koolitust ja kerget tervislikku einet. Võimalik kaasa soetada tervisetooteid Looduse Varasalvest.

Reede, 2. august

Kell 10 jätkub 2-päevane praktiline vana sauna renoveerimise töötuba Hartsmäe talus. Lisainfo Eda Veeroja eda.veeroja@gmail.com. Korraldaja Sann ja Süük MTÜ. Osalustasu 1 päev 15 € inimene; 2 päeva 25 € inimene. Eelregistreerimine on VAJALIK! Osalustasu sisaldab koolitust ja lõunasööki.

Kell 14 algab 2-3 tunnine ringkäik kohalikesse suitsusaunadesse eesmärgiga tutvuda erinevat tüüpi saunadega. Kogunemine Hartsmäe talu juures. Ringkäiku viib läbi kohalik Haani mees Silver Näkk.

Kell 19 toimub juhtmevaba muusika ja tantsuõhtu Plaani Karjamõisas. Tantsime ühiselt vanu tantse, laulame vanu laule ja tunneme ennast lihtsalt hästi. Üles astuvad kohalikud pärimusmuusikud. Sissepääs PRII!

Laupäev, 3. august – suitsusaunapäev

Kell 10 koguneme Haanja rahvamajja ja saame tuttavaks. Edasi läheme saunadesse, teeme talgutöid, õpime kütma suitsusauna, valmistame ühiselt saunaperega lõuna- ja õhtusöögid, naudime suitsusaunamõnusid ja saame osa tradistioonilisest rahvamuusikast. Osalemine etteregistreerimisel, kohtade arv piiratud. Osalemistasu 7 €. Eelregistreerimine Ivi Rausi, e-postil ivirausi@gmail.com. Registreerunutele saadetakse täiendav informatsioon.

Pühapäev, 4. august

Kell 11-15 ootame kõiki Haani naiste ja meeste Suvetarre. Toimub kogu pere traditsiooniline käsitöö päev Suurel Munamäel, mille raames saab meisterdada ja teha näputööd. Lisaks käsitööle on avatud pillitare ja kõlab traditsiooniline rahvamuusika.

Suure Munamäe tornis on avatud kohalike suitsusaunade teemaline näitus.

Kõik inimesed, kes soovivad osa saada meie sündmusest, tulge meile külla!

Samuti võib alati kirjutada ja helistada lisainfo saamiseks projektijuhile:
Ivi Rausi, e-postil ivirausi@gmail.com või tel +372 511 2280.
Sündmuse Facebooki leht
Haanjamaa suitsusauna nädala koduleht

Share via
Copy link
Powered by Social Snap