Heategevuslik motokross “Tanel Leok ja sõbrad” kogus 10 000 eurot

Neljapäeval anti Tallinnas, Kalevi Šokolaadipoes ja meistrikojas üle tänavu 13. oktoobril Tartumaal, Haaslava vallas uuel Lange krossirajal peetud heategevusliku motokrossi käigus kogutud toetussumma, milleks on 10 000 eurot ja mis läheb läbi õnnetuse liikumispuude saanud lastele ja noortele.

Heategevuslik motokross ”Tanel Leok ja sõbrad” toimus tänavu neljandat korda ja varasema kolme aastaga on kogutud heategevuseks 35 500 eurot. Tänavune 10 000 eurot annab taas võimaluse läbi õnnetuse liikumispuude saanud lapsi ja noori abistada. Selle aasta heategevuskrossil oli osalejaid üheksast riigist, nimekamad olid neist kahekordne maailmameister Mickael Pichon Prantsusmaalt ja James Cotrell ning Ashley Wilde Inglismaalt. Ja loomulikult Eesti parimad sõitjad eesotsas Tanel Leokiga.

Tanel Leok: Eesmärgiks ja sooviks oli koguda 10 000 või rohkem eurot, samas olen kindel, et kui oleksime kogunud näiteks 7000-8000 eurot, oleks ka see olnud suur summa. Vaadates tingimusi, kus enne krossi sadas vihma ja mitmed nimekad sõitjad ei saanud kahjuks tulla ja et samal ajal oli võistlusi nii Eestis kui Euroopas, saame kindlasti rahul olla. Rahvast ja sõitjaid oli palju, rada oli super ja oksjon läks hästi. Oluline oli ka see, et meie noorteklassidele oli see tiitlivõistluste viimaseks etapiks, seda kõike arvestades võib öelda, et võistlus läks korda. Heameel on selle üle, et suutsime kohale tuua taas sellised välissõitjad, kes varem pole siin käinud ja kes jäid nii raja kui sündmusega rahule. Nüüd on taas juures sõitjaid, kes maailmas saavad tutvustada heategevuslikku motokrossi Tanel Leok ja sõbrad, mis aasta-aastalt krossiseltskonnas tugevamaks kaubamärgiks kujuneb. Järgmine aasta tahame seda traditsiooni jätkata, sest ees on ootamas viies juubel. Peame meeskonnaga nõu pidama, kuidas seda sündmust veelgi paremini teha.”

Auli Lõoke, Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu tegevjuht: „Tänavune summa on selline, millega saame aidata lapsi ja noori suurtest probleemidest üle. Kuna aga sellist andmebaasi pole, kus oleks info läbi õnnetuse liikumispuude saanud laste ja noorte kohta, siis palumegi kõigil, kes puutuvad selliste peredega kokku, kus on läbi õnnetuse liikumispuude saanud laps või noor, et nad jagaksid seda infot perele ja et kui neil oleks soov selles projektis osaleda, siis peaksid nad meiega ühendust võtma. Kõige lihtsamini saab seda teha meie kodulehel www.elil.ee, kus on olemas vastavad blanketid, mida saab ära täita ja meile saata. Kui aga on küsimusi või kahtlusi, siis võib loomulikult meile helistada.”

Margus Kiiver

Share via
Copy link
Powered by Social Snap