6. Tartu traditsioonilise tantsu festival

26.–27. oktoobril toimub Eesti Üliõpilaste Seltsi majas  (J. Tõnissoni 1) Tartu traditsioonilise tantsu festival „Eesti rahvatantsud“, mille raames korraldatakse õpitubasid, kontserte ja tantsuklubisid. Käesoleva tantsufestivali pearõhk on suunatud 18. sajandi lõpus, 19. sajandil ja 20. sajandi alguses Eestis levinud rahvatantsude tutvustamisele. Selle aasta rõhuasetus on vähemlevinud tantsudel ja tuntud tantsude piirkondlikel variantidel.

Festivali eesmärk on tuua rahvapärast tantsu-, laulu- ja pillimängu inimestele lähemale, muutes selle igapäevaseks osaks. Koos musitseerivad, tantsivad ja laulvad pärimusekandjad Eesti eri paikkondadest tekitavad sünergia, mis inspireerib ja taasloob hetki, nii festivali uutele osavõtjatele kui pärimusilmas viibijaile. Oluline on saavutada ja hoida eesmärki, kus isetegemine ja loomine on elu igapäevaseks osaks, mitte pelgalt passiivne teadmine pärimuskultuuri olemasolust.

Festivali esimese päeva õhtul toimub noorteansamblite rahvamuusikakontsert. Festivali teisel päeval tähistatakse folklooriansambli Sinimaniseele 15. sünnipäeva kontserdiga, kus lisaks Sinimaniseelele esinevad pärimusekandjatest endised ja praegused Sinimaniseele liikmed oma ansamblitega. Külalisena astub kontserdil üles folklooriansambel Kihnumua.

Reedel, 26. oktoobril:
12.00 Ringtantsude ja -mängude õpituba (Janika Viilma, Ülle Paltser)
14.00 Kindlavormiliste labajalgade õpituba (Kaarel Kõivupuu, Kristiina
Kapper)
16.00 Seto kadrillide ja karguste õpituba (Jaan Sarv, Õie Sarv)
19.00 Noorteansamblite kontsert: Singelus, Kaval Käsi, Võru Muusikakooli
pärimusmuusika osakonna kandleõpilased, Wigla, Virtuoossed Verinoored
21.00 Tantsuklubi

Laupäeval, 27. oktoobril:
12.00 Unustatud paaristantsude õpituba (Leanne Barbo, Jaan Sarv)
14.00 Piirkondlike paaristantsude õpituba (Võrumaa, Harjumaa, Saaremaa,
Kihnu tantsud)
16.00 Piirkondlike kontratantsude õpituba (Võrumaa, Harjumaa, Saaremaa,
Kihnu tantsud)
19.00 Sinimaniseele 15. sünnipäeva kontsert: Seto Latsi Kuul
Pärimusringiga, Sinimaniseele, Vahtsõ Helbi, Tsõdsõpujaleelo, Küi,
Viislepp, Kihnumua
22.00 Tantsuklubi

Ürituse päevapilet on 5 €.

Lisateave: www.sinimaniseele.ee

Üritust toetavad Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital, Rahvakultuuri Keskus, Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp, Tartu Kultuurkapital, Tartu Linnavalitsus, Eesti Üliõpilaste Selts, Tartu Akadeemiline Kultuuri- ja Haridusühing, OÜ Lusikas, Eesti Rahvaluule Arhiivi, Tartu Kultuuriaken, Tartu Ekspress, Linnaleht, AS Postimees