Viimsis on taas tulekul ubinapäev

Juba kolmandat aastat järjest toimub septembrikuu viimasel laupäeval, 29. septembril Viimsi taluturul taas suur õunateemaline turu- ja talgupäev – ubinapäev!

Soovitav on juba oma õunavarusid planeerima hakata, millest õunamahla teha, sest ka sel aastal vurab Hiiumaalt kohale suur iseliikuv mahlapress,mis kerge vaeva ja väikse tasu eest õuntest õunamahla aitab teha. Tuleb aga õunad masinasse kallata, anum alla panna ning mahla voolab ojana! Kodus tuleb mahl kuumutada, pudelisse ja ongi valmis! Kel suurem sügavkülmik, on soovitav värskelt pressitud mahla ka külmutada.

Õunamahla pressib masin sel aastal nii laupäevasel talgupäeval kui ka pühapäeval, kuni soovijaid jätkub. Mahlategemiseks on ka sel aastal vajalik eelregistreerimine, selleks tuleb soovist teada anda, kirjutades ehakai@rannarahvamuuseum.ee või telefonil 5100 281. Juurde märkida ka umbkaudne õunte kogus, mõõtühikuks arvestatakse kartulikotte.

Tegevusi jätkub ubinapäeval kogu päevaks ja kogu perele. Toimub sügis- ja talveõunte näitus, loomulikult on müügil suures valikus õunu ja õunatooteid. Kohapealt saab osta viljapuuistikuid, õunakorve. Avatud on taas ülimaitsev õunateemaline koogikohvik.

Ubinapäeval on kavas palju toredat kogu perele alates lõputust õunakoogisöömisest, mahlajoomisest kuni vahvate õunamängudeni. Muuhulgas leiab taas aset lõbus õunakoorimisvõistlus vanaemadele ja vanaisadele. Emadele pakub rannarahva spaa õunahõngulisi hoolitsusi nii kehale kui ka hingele.

Turupäeva väliköögis leiab aset ka kasulik puu- ja köögiviljateemaline rusikareeglikursus ehk tervislikuks toitumiseks juhtnööre andev kokanduskursus. Kõik ikka selleks, et oskaks nii turul saada olevatest kui oma aedades kasvavatest vitamiinipommidest maitsvaid ja tervislikke roogasid valmistada.

OSALE ÕUNAKOOGI KÜPSETAMISE VÕISTUSEL:
Too oma õunakook ubinapäeva võistlusele, kus hindajateks on tõelised koogieksperdid! Pirukamaitsmiseks lõigatakse kook väikesteks tükikesteks, sest juba väike tükk suussulavat õunakooki peaks hindaja oma maitseomadustega jalust rabama. Kingitused nii võitjale kui ka kõigile osavõtjatele!

Ubinapäeva korraldamist toetab taas Eesti põllumajandusministeeriumi programm Eesti Toit. Samuti ulatavad abikäe nii vabatahtlikud kui ka mitmed toredad koostööpartnerid nii Viimsist kui ka kaugemalt. Kui soovid kampa lüüa, anna endast märku!