Võrus õpetatakse Euroopa koostöö päeval ohutult liiklema

Tähistamaks Euroopa koostöö päeva ning ajendatuna ESTLATRUS TRAFFIC projektist korraldatakse Võru linnas hea koostöö tunnustamiseks liiklusohutusele suunatud päev „Ohutult on ohutu!“. Üritus toimub reedel, 21. septembril kella 13–15 Kesklinna pargis. Üritusel selgitatakse kuidas ohutult liigelda nii jalakäijana kui ka rattaga. Võru Linnavalitsuse arendusnõuniku Tiina Hallimäe sõnul on üritus suunatud peredele, eelkõige noortele jalgratturitele.„See tähendab, et kõik, kellel on jalgratas, saavad kontrollida, kas kõik ohutuks liiklemiseks vajalikud vahendid on õigesti paigaldatud. Kui juhtubki, et mõni kodarahelkur on puudu, siis maanteeamet on välja pannud hea koguse helkureid, millega saab rataste varustust täiendada,“ rääkis Hallimäe.

Hallimäe lisas, et Kesklinna parki on üles seatud ka erinevad keskused: G4S juhendab jalgrattureid, kuidas turvaliselt rattaid hoidlasse, puu või posti külge kinnitada, Hawaii Expressi ja politseinike juhendamisel kontrollitakse, kas ratastel on kõik ohutuks liiklemiseks vajalikud helkurid olemas ja õigesti paigaldatud, räägitakse kuidas õigesti kiivrit pähe panna. Võrumaa Autokool juhendab, kuidas õigesti turvavööd kinnitada ja peatuge sättida, ning Eesti Punane Rist räägib esmaabist õnnetuste puhul.Lisaks maalivad õpilased koolide läheduses asuvatele kõnniteedele ettevaatlikkusele suunatud hüüdlauseid.

Euroopa koostöö päeva tähistatakse 21. septembril kogu Euroopas ja naaberriikides. Eesmärk on tähistada Euroopa territoriaalset koostööd ning jagada kohalikele kogukondadele ja üksikisikutele teavet koostööst tuleneva kasu kohta. Lisaks Euroopa koostöö päevale toimub projekti ESTLATRUS TRAFFIC raames sel sügisel mitu liiklusohutusteemalist rahvusvahelist kampaaniat, mis viiakse läbi Eesti, Läti ja Venemaa piirialadel: „Enne puhka, siis sõida“ kampaania raames tuletatakse autojuhtidele meelde, et väsinuna on ohtlik sõita; „Tunne liikluseeskirju teisel pool piiri“ keskendub Eesti, Läti ja Venemaa olulisemate liikluseeskirjade tutvustamisele; „Isa, ema ja mina – kaitstud perekond“ kampaania raames jagatakse koolilastele helkureid ning selgitatakse nende kandmise vajalikkust. Lisaks on kavas 2013. aasta mais-juunis läbi viia kampaania „Armasta elu“, mis leiab aset Võrus ning on suunatud liiklusohutuse suurendamisele.

Üritus toimub koostöös Võru Linnavalitsuse, Võru politseijaoskonna, Maanteeameti, Võru Noortekeskuse, AS G4S Eesti, Võrumaa Autokooli, Eesti Punane Risti, Hawaii Expressi, Ader Kinnisvaraga.