Saaremaal tunnustati konkursil “Kogukonna pärl” esile tõstetud Tiina ja Rein Oleski perekonda

Saaremaa kogukonna pärl 2012: Tiina ja Rein Oleski pere.

Eesti Külaliikumine Kodukant tunnustas täna koos regionaalministriga konkursi “Kogukonna pärl” raames Saaremaal esile tõstetud Tiina ja Rein Oleski perekonda Leisi vallast Metsküla külast. Konkursile esitati üle Eesti kokku 125 kandidaati, kelle seast tunnustatakse igas maakonnas ühte perekonda.

Tiina ja Rein Oleski perekond pälvis tunnustuse tänu aktiivsele eluhoiakule ning külarahva kaasamisele kogukonna ühistesse tegemistesse. Tiina ja Rein ning nende kolm last on olnud külaseltsi asutajad ning põhilised ideede algatajad ja ürituste korraldajad. Oleskite pere on alati tegus, abivalmis ja leidlik takistuste ületamisel, nad on humoorikad, elurõõmsad ja vahetu suhtlemisega, innustades kõiki ühiselt tegutsema, hoidmata kokku oma aega ja vahendeid. Tugevad peresidemed soodustavad ka külas eri põlvkondade ühistegemisi.

Oleskite algatusel on saanud traditsiooniks palju sportlikke üritusi: talvine spordipäev, suusamatk vabariigi aastapäeval, kevadine jalgrattamatk, jooks ümber Tuhkana järve, triatlon, petankietapid, lauatennise- ja koroonaturniirid. Tänu ühistele tegemistele on küla muutunud ühtehoidvaks ning atraktiivseks ka nooremale põlvkonnale.

Regionaalminister Siim Valmar Kiisler märkis, et ühe kogukonna teevad tugevaks aktiivsed inimesed ja tugevad pered, kes asju ette võtavad ning ühiselt terve kogukonna heaks panustavad.

“Hästi lihtne on kapselduda ainult enda tegemistesse ja oodata, et keegi teine tuleb ning elu paremaks muudab. Aga just sellised hoolivad inimesed, kes saavad endaga hästi hakkama ja peavad lugu ka ühistegemisest, muudavadki elu maal paremaks ja rõõmsamaks,” lausus Kiisler. “Olen uhke, et Eestimaal leidub nii palju nii tublisid peresid. Kui õpetajaid peetakse maa soolaks,
siis need pered on tõelised kogukonna pärlid.”

Loe lähemalt www.kylaelu.ee