Virumaa jooksupidu meelitab Rakveresse rekordiliselt osalisi

8. juunil, teist korda toimuval Eesti Ööjooksul vallutab Rakvere tänavaid enam kui viis tuhat tervisesportlast, keda lähetab rajale hinnatud laulja Gerli Padar.

Lastejooksudele on ennast üles andnud 457 inimest. 5 km rajale on registreerunud 2520, 10 km distantsile 1455 ning poolmaratonile on kirjas 573 inimest. Ühes tuhandete rahvasportlastega stardivad Ööjooksul sel aastal ka võistlustantsukohtunik ja treener Martin Parmas ning hinnatud laulja Gerli Padar.

Enim on osalejaid vanuses 28-40aastat, kes moodustavad osalejaskonnast 24,1 %. 14-18 aastaseid osaleb rajal 22,3 %, 19-27 vanuseid on tänasega kirjas 17,6 %. Vanusevahemikus 41-55 aastat on rajale registreerunud 16, 1 %, 6-13 aastaseid 11,8 % ning 4,1 % osalejaskonnast moodustavad vanemad, kui 56 eluaastat. Kuni viie aastased pesamunad moodustavad 4% osalejaskonnast.

Võistluse peakorraldaja Marko Tormi ütlusel ollakse Virumaa jooksupeo ettevalmistustes plaanipäraselt edenemas. Talle valmistavad heameelt piirkonna inimesed, kellele Ööjooks on süstinud julgust ja teotahet igapäevaselt liikuda. „Vaadake, mis toimub meie kõnniteedel ja linna ümbritseval kergliiklusteel – need on jooksjad ja kepikõndijaid täis,“ sõnas ta.

Ööjooksu vedur teavitab ühtlasi, et registreerumine Eesti Ööjooksule interneti kaudu lõpeb teisel juunil ning informeerib, et võistluspäeval on kohtade arv registreerumiseks piiratud.

Rakvere linnapäevade raames mitme tuhande rakverelase südameid võitnud Eesti Ööjooks 2 toimub 8. juunil ja hõlmab endas nii poolmaratoni kui 10 ja 5 km distantse. Lisaks toimuvad Mõmmi lastejooksud ja ratastooli sportlaste võistlus. Lustida saavad jooksjad, sörkijad, kepikõndijad ja käijad.