Vikerraadio jagab eksamite eel hüva nõu

Juba kuuendat korda pühendab Eesti suurima kuulajaskonnaga raadiojaam Vikerraadio riigieksamite eel ühe nädala abiturientidele. Saates „Huvitaja“ jagatakse 23.-27. aprillini näpunäiteid neile, keda ees ootamas riigieksamid.

Esmaspäeval, 23. aprillil uuritakse koolijuhtidelt, kuidas õppeasutused on valmistunud riigieksamite läbiviimiseks ning mida see nendelt nõuab.

Teisipäeva, 24. aprilli „Huvitaja“ fookus on uuenenud eesti keele riigieksamil, stuudiosse tuleb Riikliku Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskuse eesti keele peaspetsialist Märt Hennoste.

Kolmapäeval käsitletakse eksameid puudutavaid üldisemaid küsimusi: kuidas valmistuda eksamiks, milline on kord klassiruumis eksami ajal, millal selguvad tulemused ning kuidas vajadusel oma hinnet vaidlustada.

Neljapäeval, 26. aprillil on stuudios psühholoog ning teemaks eksamipinge ja emotsionaalne ettevalmistus.

Reedel keskendutakse inglise keele riigieksamile, mis on eesti keele järel populaarsuselt teisel kohal, stuudios on eksamikeskuse inglise keele peaspetsialist Irma Põder.

Kõikides saadetes vesteldakse ka kooliõpilastega, et selgitada, kuivõrd teadlikud on noored oma tulevikuperspektiividest, kuidas nad eksamiteks valmistuvad ning kui levinud on tänapäeval spikerdamine.

“Huvitaja” eksaminädalasse mahub veel üks ülitähtis asi, nimelt igapäevane toit  – toidurubriikides kõneletakse mälu ja ajutegevust turgutavatest toiduainetest.

Alates 23. aprillist on “Huvitaja” kodulehel võimalik panna end abituriendi rolli ning lahendada varasemate aastate eksamiülesandeid. Tulemustest teavitatakse kuulajaid “Huvitaja” saadetes ja õigesti vastanute vahel loositakse välja auhindu.

„Huvitaja“ algab kell 10.05. Saatejuhid on Krista Taim, Meelis Süld, Sven Paulus ja Madis Kimmel. Kõiki saateid on võimalik koduleheküljelt järelkuulata.

Allikas: koolielu.ee

Share via
Copy link
Powered by Social Snap