Laupäeval algab tants läbi Eestimaa

Sel laupäeval antakse Tallinnas Raekoja platsil start Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi korraldatavale TeateTantsule, mis kestab kaheksa päeva ja läbib  1000 km Eesti maanteid.

TeateTants on üks osa Euroopa Kultuuripealinn Tallinn 2011 projektist, millest võtab osa üle 6200 tantsija ja 450 tantsurühma. Lakkamatult tantsides ja musitseerides läbitakse kõik Eesti maakonnad.

Korraga tantsib maanteel üks kuni kaks tantsupaari, kes jõukohase teekonna läbides annavad teatepulga üle järgmistele tantsijatele. Üks tantsupaar läbib keskmiselt 100-200 meetrise teelõigu. Tantsitakse lakkamatult ehk 24 tundi ööpäevas, see tähendab, et ühe rühma lõpetamisel alustab kohe teine rühm. Keskmiseks liikumise kiiruseks on arvestatud 5,5 km/h. Teekonnal on plaanitud teha 15 minutilisi liikumispause, tantsides sel ajal kohapeal.

TeateTantsu liikumist reaalajas saab jälgida kodulehelt www.teatetants.ee . GPS punkt näitab TeateTantsu täpset asukohta kaardil.

Lisaks tantsimisele alustasid Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts ning Eesti Kirjandusmuuseum koostööd, et korraldada koos viimase poole sajandi suurimat rahvatantsurühmade folkloori kogumist. Kõik TeateTantsus osalevad kollektiivid saavad arhiivile üle anda oma rühmaga seotud materjale. TeateTantsu käigus lisavad rühmad “mälukaardile” oma tantsulõigu kohale mälupulga, mille iga kollektiiv täidab infoga. Salvestatud andmed arhiveeritakse tulevaste uurimuste ja väljaannete tarvis.

TeateTantsu idee autor on Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi juhatuse esimees Kalev Järvela, kellel antud ürituse korraldamise mõte tekkis esmakordselt kümme aastat tagasi. Projektijuhi Eero Kiipli sõnul on tants väljendusvahend, mida ei saa ega polegi vaja üks-ühele tõlkida. “Igas kihelkonnas on tantsitud natuke omamoodi, see on otse kui peegeldus Eestimaast endast. Eestimaa rikkus ja mitmekesisus, kus põllud vahelduvad metsatukkade, rabasaarte ja järvesilmadega – see kõik kajab vastu ka Eesti tantsudest,” märgib Kiipli TeateTantsu kodulehel.

Täpsemat infot TeateTantsu kohta leiab siit.

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap