Eesti noored kohtusid Tokios Jaapani kroonprintsi Naruhitoga

Jaapani kroonprints kohtumas delegatsioonide juhtidega

Kaksteist Eesti noort viibisid Jaapani Valitsuskabineti kutsel Jaapanis. Visiidi üheks oluliseks sündmuseks oli ka kohtumine kroonprints Naruhitoga. Lisaks Eesti noortele osalesid noortevahetusel noortegrupid Dominikaani Vabariigist, Laosest ja Jordaaniast.

Noortevahetuse programmi esimene osa toimus Tokios, kus osaleti rahvusvahelisel noorte konverentsil, külastati erinevaid institutsioone ning kohtuti kroonprintsiga. Programmi teine osa leidis aset Hiroshima ja Tottori prefektuuris, kus Dominikaani Vabariigi, Eesti ja Jaapani noored arutlesid kultuuri, hariduse ja keskkonna teemadel ning jagasid kogemusi.

Tallinna Ülikooli klassiõpetaja eriala üliõpilane Jane Peets, kes oli üks 85 noore seast välja valitud osaleja, avaldas heameelt, et tal õnnestus külastada Setagaya ja Kaitahigashi põhikooli ning näha, kuidas Jaapanis õppetöö käib. Kuigi väga suuri erinevusi Peets Eesti ja Jaapani haridussüsteemis ei täheldanud, tõi ta siiski välja immigrantidele mõeldud amigo klassid, kus on õpetajad, kes aitavad last eraldi matemaatika ja jaapani keelega.

Noortevahetuse eesmärk on arendada sõprust ja paremat mõistmist Jaapani ja osalevate riikide noorte ning kultuuride vahel. Noortel on võimalus paremini tundma õppida erinevate riikide ühiskondi osaledes ühistes diskussioonides ja külastades erinevaid institutsioone. Jaapani kultuuri paremaks tundmaõppimiseks paigutati noortevahetuses osalejad osaliseks ajaks elama Jaapani peredesse.

Koostöö noortevaldkonnas Eesti ja Jaapani vahel sai alguse 2006. aastal,  kui Jaapani noorte delegatsioon esmakordselt Eestit külastas. Tänavu saabub Jaapani noortegrupp Eestisse 11. septembril, et osaleda enam kui kaks nädalat kestval noortevahetusel.

Eesti-Jaapani noortevaldkonna koostööd koordineerib Haridus- ja Teadusministeeriumi hallatav riigiasutus Eesti Noorsootöö Keskus, mis teeb koostööd valitsus- ja noorsootööasutustega, kohalike omavalitsustega, noorteühingute ja teiste institutsioonidega, et arendada noortepoliitikat ja noorsootööd, pakkudes selleks väärtuslikku nõu ja teavet ning esindades, teadvustades ja kaitstes noortevaldkonna huve ning väärtusi.

Info edastas Eesti Noorsootöö Keskuse avalike suhete juht Jaanika Palm.