Kaotatud asja võib leida Politsei- ja Piirivalveameti kodulehelt

 

Kaotatud esemete hulgas on ka urn tuhaga.

Politsei- ja piirivalveamet palub oma kodulehel abi leitud asjade tagastamisel. Kokku on kodulehel üle 600 omanikuta eseme andmed.

Kõige rohkem on kaotatud (auto)võtmeid, jalgrattaid, telefone ja (käe)kotte. Nii ootab politsei hoiupaikades omanikku üle 200 jalgratta, 95 telefoni ja üle 70 koti. Omapärasematest esemetest on leitud näiteks kirves, ülikond, liiklusmärk, hauaristi alus, aiavardad, rahakott A. Liivaku nimele, tööriistakohver, veresuhkrumõõtja, katkine trükimasin, õhkrelv, Eesti Vabariigi lipp, kitarr, pintballi kuulid ja urn tuhaga. Palju on leitud ka erinevaid riideesemeid.

Politsei ja Piirivalveameti pressiesindaja Tuuli Annama sõnul satuvad kodulehele need leitud esemed, mille omanikku ei õnnestu kuidagi kindlaks teha. Igas prefektuuris on olemas kindlad inimesed, kes sisestavad leitud omanikuta esemed politsei kodulehele. „Kahjuks suurem osa politseisse toodud esemetest õige omanikuni tagasi ei jõua,“ tõdeb Annama.

Esemete tuvastamisel on kõige parem, kui inimesel on alles eseme ostmisel saadud dokumendid. Annama väitel on see aga harv juhus ja seetõttu tuleb omanikul asja tagasisaamiseks eset võimalikult täpselt kirjeldada. Näiteks jalgratta puhul võivad olla abiks kleebised või kriimustused kindlal kohal.

Tallinnas leitud esemeid hoitakse leitud esemete kesklaos, mujal hoitakse asju üldjuhul jaoskondades. Iga veebis avaldatud eseme juures on ka kättesaamise koht ja kontakt, kust saab lisainfot eseme kohta. Politsei hoiab leitud asju ühe aasta ja seejärel antakse need üle kohalikule omavalitsusele

Annama julgustab igal juhul inimesi otsima oma kadunud asju Politsei- ja Piirivalveameti kodulehelt. Samuti soovitab ta väärtuslikemate esemete ostudokumente säilitada ning esemeid endale meeldejäävalt kuid teistele märkamatuks jäävalt markeerida. Näiteks võib panna kleebise mobiiltelefoni korpuse siseküljele või jalgratta sadula alla.

Kaotatud esemeid saab otsida siin.

Tuuli Hiiesalu