Helilooja Tauno Aints resideerub Haabersti linnaosas

Tauno Aints on maikuus Haabersti linnaosa resideeruv helilooja. Tema muusikaga kontsertetendus „Limpa” kohalike elanikega koostöös Haabersti tunnusmeloodia loomine ja kohtumine publikuga kuuluvad sündmuste sarja „Resideeruv helilooja igale Tallinna linnaosale”, millega Eesti Heliloojate Liit annab oma panuse Euroopa kultuuripealinna programmi.

Resideerumine saab piduliku alguse kolmapäeval, 11. mail kell 18 Haabersti vaba aja keskuses, kus esitletakse Haabersti tunnusmeloodiat. Kõigil Haabersti elanikel oli võimalus osaleda oma linnaosa tunnusmeloodia komponeerimises. Kogutud viisijuppidest on Tauno Aints nüüd kokku pannud Haabersti tunnusmeloodia. Samas on võimalik heliloojaga kohtuda.

Maikuu suursündmus on Tauno Aintsi muusikaga kontsertetendus „Limpa”. Etenduse on Andrus Kivirähki raamatu „Limpa ja mereröövlid” põhjal lavastanud Andres Dvinjaninov, laulutekstide autor on Urmas Lennuk. Kontsertetendust saab nautida kolmapäeval, 25. mail kell 18 Haabersti vaba aja keskuses.

 Eestis on täna palju toredaid heliloojaid, kes on meie jaoks ka maailmalavadel toimetades jäänud Mirjamiks, Tanjaks, Märt-Matiseks, Piretiks, Taunoks, Erkki-Sveniks, Urmaseks ja Tõnuks. Inspiratsiooni saavad nad oma teosteks tihti just kodukandist – miks mitte Tallinna
linnaosadest. Euroopa kultuuripealinna aasta jooksul jagavad nad Tallinna linnaosades pisut enda inspiratsioonist taas linnarahvale laiali.
 
Resideeruvate heliloojate sari jätkub sügisel.

Vaata lisa: http://www.helilooja.ee/_

http://www.tallinn2011.ee/