Märtsis saab oma vanad asjad saata Uuskasutuskeskusesse posti teel

Katriin Jüriska Tallinnas Uuskasutuskeskuse ukse ees. Foto: bioneer.ee

Märtsikuu jooksul on võimalus pühkida tolm kaua kapis seisnud riietelt, jalanõudelt, raamatutelt, nõudelt ja mänguasjadelt ning annetada need SmartPOSTi abil Uuskasutuskeskusele.

„Kindlasti leidub kõigil kodus asju, mis kasutust ei leia, ent on endiselt terved ja kasutuskõlblikud. Kui tavaliselt saavad inimesed tuua oma asjad Uuskasutuskeskuse kogumispunkti, siis seekordse kampaania raames soovime pakkuda uudset võimalust saata pakk abivajajaile igapäevatoimetuste kõrvalt,“ ütles Uuskasutuskeskuse tegevjuhtKatriin Jüriska.

Lasterikaste Perede Liidu presidendi Kalmer Hütti sõnul on Eestis ligi 4500 lasterikast pere ning paljud neist on tänulikud igasuguse toetuse ja abi eest.

„Lasterikkad pered vajavad kõike seda, mida tavalised peredki, lihtsalt neil kulub asju suuremas koguses. Oodatud on terved ja kasutuskõlblikud riided, jalanõud, sportimisvahendid, mänguasjad, aksessuaarid, majapidamistarvikud ja muu,“ sõnas Hütt.

„Kui siiamaani võis Uuskasutuskeskusele asjade annetamine olla inimestele väljastpoolt Tallinna tülikas, siis nüüd on inimestel üle Eesti võimalik teha kerge vaevaga üks varakevadine heategu,“ lisas Itella SmartPOSTi tegevjuht Risto Eelmaa.

SmartPOSTi pakiautomaate on kokku 46 ning need asuvad kõikides linnades ja maakonnakeskustes. Kõige lihtsamini leiab lähima pakiautomaadi SmartPOST-i kodulehelt
www.smartpost.ee.

Kampaanias osalemiseks tuleb viia ühte pakki, näiteks kilekotti, pakitud esemed SmartPOSTi pakiautomaati, kust need jõuavad Uuskasutuskeskusesse. Uuskasutuskeskuses kaubad sorteeritakse ning seejärel annetatakse koostöös Eesti Lasterikaste Perede Liiduga abi vajavatele lasterikastele peredele üle Eesti.

Kõik esemed peavad olema pakitud üheks saadetiseks ning paki maksimaalsed mõõtmed ei tohi ületada suurima kapi mõõtmeid (60x60x60cm). SmartPOST pakub kampaania raames tavapärasest soodsamat hinda: kõikide kappide puhul on saatmiskulu vaid 2€.

Pakkide saatmine SmartPOST-iga on väga lihtne: selleks tuleb minna „iseteenindusliku postkontori“ ehk pakiautomaadi juurde, mis asub enamasti kaubanduskeskuses, valida automaadi puutetundlikult ekraanilt Uuskasutuskeskuse kampaania ning järgida automaadi edasisi juhtnööre.

Uuskasutuskeskus on MTÜ, mille eesmärgiks on tegutseda puhtama ja keskkonnasäästlikuma Eesti nimel. Uuskasutuskeskus toimib nii, et inimesed annetavad oma üleliigsed, kuid puhtad ja korralikud asjad ära ning Uuskasutuskeskus leiab asjadele uue õnneliku omaniku.

Lisainfo: Katriin Jüriska, Uuskasutuskeskuse tegevjuht, katriin@uuskasutus.ee, tel 5178 988