Sõru muuseumis algasid jõuluprogrammid

Sõru Muuseum

Tänavu saavad soovijad osaleda muuseumiprogrammis „Saladuslikud santsukastid”.
Vana meremees on jõuluks koju tulnud ja oma santsukasti jõulukuuse alla jätnud. Vaadatakse, mis need santsukastid üldse on, kuidas neid kaunistatud ja kantud on. Kõige huvitavam on aga kuulda, millest sealolevad asjad meile räägivad?
Missuguseid tuntud ja tundmatuid, uue ja vanaaegseid asju sealt leidab? Kas nende hulgas on ka jõulukingiks toodud asju? Missugustelt maadelt ja meredelt need kingitused pärinevad? Esimestes Sõru muuseumis jõuluprogrammides käisid Emmaste kooli I ja II klassi lapsed. Koos oma õpetajate Maris Vetsi ja Ilme Nauritsaga avati kaks vanade kaptenite santsukasti, kust leiti mitu meretagust üllatust ja palju imestamist väärt asju. Santsukastilugude lõpuks esitasid lapsed omalt poolt endatehtud lustliku jõulusoovi-popurrii.
Muuseumi jõuluprogrammid kestavad kuni aasta lõpuni ning osalemiseks tuleks eelnevalt kellaaeg telefonil 4695408 (K-R kella 11-16) kokku leppida. Niisugune jõulukava sobib nii mudilastele suurematele või väiksematele koolilastele, ka peredele ja sõpruskondadele. Osavõtutasuks on 50 kroonine muuseumipilet. Miks mitte kinkida oma perele või lastele harivaid jõuluemotsioone muuseumist?

Talvehooajal on muuseum lahti K-R kella 11-16 v.a. 24.,25., 26., 31.dets ja 1.jaan

Kaunist jõuluaega soovides

Helve Russak

Sõru muuseumi direktor

Allikas: Emmaste valla koduleht
Foto: Mart Keerutaja

Share via
Copy link
Powered by Social Snap