
Peole. Foto: Urmas Saard
Päevatoimetaja
Homme sõidavad üle Eesti Tallinnasse kokku tuhanded tantsijad, et juba samal päeval alustada esimeste tantsupeo proovidega. Tallinn täitub peolistega ja liikluses tuleb kõigil olla tähelepanelikum. Kaugemalt tulijatel tasub hoolega läbi mõelda, et kõik vajalik kaasa saaks.
Tuletatakse meelde, et vihmavarjud ei ole peol lubatud
Korraldajad soovitavad üle vaadata, et esinemisriided, jalanõud ja kõik vajalikud aksessuaarid kindlasti kaasa saaksid. Kuna ilm on sel suvel heitlik, tuleks kindlasti valmistuda kõikvõimalikeks ilmastikuoludeks. Kindlasti tuleks kaasa võtta: vihmakeep, vihmajope või muu selline, mis vajadusel kaitseks vihma eest; vahetusriided ja soojemad riided; mitu paari erinevatele ilmastikutingimustele vastavaid jalanõusid; peakate; päikesekreem; isiklik veepudel. Tuletatakse meelde, et vihmavarjud ei ole peol lubatud, seega tuleb need parem koju jätta.
Veepudeleid on võimalik täita harjutusväljakutel ja Kalevi staadionil Tallinna Vee paigaldatud kraanidest ning veepaakidest. Veekraanide asukohad leiab siit.
Koolimajades ööbijatel peavad kaasas olema oma magamistarbed: magamiskott, madrats (laiusega kuni 90 cm), pesuvahendid ja hügieenitarbed.
Kes tarvitavad igapäevaselt mingeid ravimeid, ärgu neid unustagu kaasa võtta ning jätkakata peo ajal nende kasutamist vastavalt arsti ettekirjutustele.
Kaasa tasub pakkida ka väiksem (selja)kott, kuhu koolimaja ja väljakute vahel liikudes veepudel ning riided pista. On oluline, et peopaika kaasavõetaval kotil oleks olemas koti omaniku ja kollektiivi esindaja kontaktandmed. Kotti on tark pista mõni snäkk või vahepala, mis aitaks proovipäevadel toidukordade vahel energiat hoida. Tuleks valida midagi sellist, mis päikese käes ei sulaks ja koti sisu ei rikuks.
Hätta sattudes, kaaslast silmist kaotades või leides mõnda õnnetut noort osalejat
Kollektiividel tasub nii laulu- kui ka tantsuväljakul leppida kokku oma kindel kogunemiskoht, et eriti noorematel esinejatel oleks lihtne taas oma kaaslased leida. Hätta sattudes, kaaslast silmist kaotades või leides mõnda õnnetut noort osalejat, kes on eksinud, peaks paluma abi turvatöötajatelt, politseilt või vajadusel helistada 112.
Lisainfot saab kodulehelt.
Politsei paneb kõigile liiklejatele südamele, et linnas on lähinädalal märgatavalt rohkem inimesi ning palub liigeldes kõigil tähelepanelik olla, eriti koolimajade ja esinemispaikade juures.
Tantsupeo esimene etendus toimub neljapäeval, 3. juulil kell 19. Teine etendus 4. juulil kell 11, kolmas etendus kell 18. Tantsupeo kolmandat etendust kannab üle ka rahvusringhääling.