TALVEPEALINNAS AETI JÕULUPUU PÜSTI

Hõbenulg on Otepääl käesoleva aasta jõulupuu. Foto: Monika Otrokova

Täna saabus Otepääle politsei eskordi saatel jõulupuu. Jõulupuuks on sellel aastal kahar hõbenulg, mis tuleb Arula külast Albi talust.

Otepää Keskväljaku jõulupuu pikkuseks on 15 meetrit.

Pühapäeval, 29. novembril süttivad jõulupuul kell 15.00 advendituled. Advendiküünla süütavad EELK Otepää Maarja koguduse vaimulik Marko Tiirmaa ja Otepää valla juhid. Süüdatud advendiküünlast saavad kõik soovijad võtta rahutuld ja viia selle oma kodusse või külasse.

Advendituled süttivad ka Otepää linnas ning mujal vallas. Sangaste, Keeni, Sihva ja Puka alevikes ning Aedlinnas on kaunistatud jõulukuused. Eelmistest aastatest tuttav LED-tuledega karuott istub ka sellel aastal Otepää Keskväljakul. Otepää kultuurimaja parki paigaldatakse valguskuusk. Lisaks sellele kaunistab pimedat aega Otepää Linnamäe nõlval asuv valguskiri „Otepää“.

Kuulutatakse välja ülevallaline jõulurahu – jõulurahu pakt loetakse ette ja selle allkirjastavad külavanemad ja vallaesindajad. Hiljem, kell 16.00 on kõik oodatud Otepää kultuurimajja advendikontserdile „Valgre 21. sajandil“. Kontsert on tasuta.

Advendialguse sündmuse korraldab Otepää Kultuurikeskused.

Esimese advendi tähistamise kava 29. novembril

Kell 15.00 Otepää Keskväljakul
Advendiküünla süütamine ja jõulurahu väljakuulutamine.
Küünla süütavad EELK Otepää Maarja koguduse vaimulik Marko Tiirmaa ja Otepää valla juhid.
Jõulurahu pakti allkirjastmine.

Kell 16.00 Otepää Kultuurimajas
Raimond Valgre laulude kontsert „Valgre 21. sajandil“
Muusik, laulja ja arranžeerija Fred Rõigas esitab Raimond Valgre tuntumaid ja vähemtuntuid laule. TASUTA! NB! Palume kanda maski ja haigustunnustega kontserdile mitte tulla! Maski puudumisel annab selle Otepää kultuurimaja.

KU päevatoimetaja