RAHVAÜLIKOOLID KORRALDAVAD TASUTA VIRTUAALSE ÕPIPÄEVA


Õie Reidma Ontika Koolituskeskusest, Heli Kaldas Haapsalu Rahvaülikoolist, Hannelore Juhtsalu Tallinna Rahvaülikoolist, Maire Breede Tartu Rahvaülikoolist ja Helen Muru Pärnu Rahvaülikoolist EQMi kvaliteedimärki kätte saades 2019. Foto: Tartu Rahvaülikool

Rahvaülikoolid tähistavad 8. oktoobril virtuaalse õpipäevaga esmakordselt taasiseseisvunud Eestis rahvaülikoolide päeva.

Eesti Rahvaülikoolide Liidu koduleheküljelt leiab hommikust õhtutundideni kestva õpipäeva kava erinevatest loengutest, esitlustest ja praktilistest ettekannetest. Kõik 13 ERLi kuuluvat kooli on välja mõelnud põnevad loengud väga erinevatel teemadel. Juttu tuleb Eesti õlust tsaari laual ja putukate söömisest kuni lilleseade ning toote- ja teenusedisainini.

Üritus toimub Täiskasvanud Õppija nädala raames. Osalema on oodatud kõik täiskasvanud. Pooletunniste ettekannete juurde saab kodulehe kaudu ühineda igal ajahetkel ja koolitusplatvormi kaudu saab koolitajatele kommentaare jätta ja küsimusi esitada. Eesti Rahvaülikoolide Liidu juhatuse liikme Maire Breede sõnul on rahvaülikoolide päeva tähistamine üks suur pidupäev, millest igaüks leiab just enda maitsele midagi sobivat.

„Rahvaülikoolide päeva tähistamise idee sündis soovist edasi anda tükikest meie igapäevasest tegevusest, et ka inimesed, kes ei ole rahvaülikoolide ja vabaharidusega veel kokku puutunud, saaksid sellest aimu. Rahvaülikool ei ole vaid õppimise, vaid ka koosolemise koht,“ selgitas Breede.

Rahvaülikoolide päeva tähistati Eestis ka 20ndatel ja 30ndatel haridusinimeste konverentsidena. Rahvaülikoolide mõtet on edasi kandnud Jaan Tõnisson ja Oskar Kallas. Tõnissoni algatusel hakati Vanemuises pidama üldhariduslikke kursusi, millest kujunes välja Eesti esimene rahvaülikool.

Rahvaülikoolide päeva kava: www.rahvaulikoolideliit.ee/avaleht/rahvaulikoolide-paev

KU päevatoimetaja