DR VALDO TOOME PÄLVIS GRAND MAN TIITLI

dr Valdo Toome. Foto: PERH

Täna, 27. mail, erakorralise meditsiini päeval, andis Regionaalhaigla üle kõrgeima tunnustuse – Grand Man 2020 tiitli, mille pälvis tänavu anestesioloogia ja intensiivravi valdkonna tulihingeline edendaja, kauaaegne anestesioloogiakliiniku juhataja dr Valdo Toome.

„On äärmiselt hea meel dr Toomele täna kogu kliinilise pere ja haigla juhatuse nimel õnne soovida,“ ütles Regionaalhaigla ülemarst-juhatuse liige prof Peep Talving, kelle sõnul on dr Valdo Toome olnud läbi aastate Regionaalhaigla silmapaistev juht, teadust tegev spetsialist ja innovaator.

Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu kasutab dr Valdo Toome kirjeldamiseks kolme märksõna – usaldusväärsus, sportlikkus ja tarkus. „Dr Toome ei hoia oma tarkust endale vaid jagab seda heal meelel ka teistega,“ ütles Peedu. „Tal on just see iseloomujoon, mida tervishoiumaastikul on veel vajaka. See on taandumistarkus, mis näitab küpsust, austust nii enda kui teiste vastu, seda, et on valmis saadud millegi suurega ja aeg on liikuda edasi, olles üles kasvatanud järeltulijad. Seeläbi saab tema elutöö edukalt jätkuda ka järgmistel aastakümnetel,“ lisas Peedu.

„On ääretult uhke tunne see tiitel täna saada,“ ütles Regionaalhaigla Grand Man 2020 dr Valdo Toome ise. „Loomulikult soovin tänada kõiki oma kolleege, sest minu erialal ei ole võimalik tööd teha üksi. Mul on olnud suurepärased kolleegid ja seeläbi lihtne oma teatud ametitest loobuda, et need noorematele edasiviimiseks üle anda,“ ütles dr Toome.

dr Valdo Toome: Foto PERH

Dr Valdo Toome lõpetas Rakvere 1. Keskkooli matemaatika ja füüsika eriklassi ning Tartu Ülikooli arstiteaduskonna. Mustamäe haiglasse tuli dr Toome tööle kohe pärast internatuuri lõpetamist ja on sellesse majja jäänud tänaseni. Dr Toome juhtis anestesioloogiakliinikut aastail 1995-2002 ja 2013-2018. Ta on olnud Eesti Anestesioloogide Seltsi juhatuse liige. Dr Toome on anestesioloogia ja intensiivravi valdkonda jõuliselt panustanud, praegu on käegakatsutavas kauguses dr Valdo Toome ja tema kolleegide suure soovi teostumine, mille nimel on suurema või väiksema eduga tegutsetud ligi 20 aastat – e-intensiivravi sisseviimine.

Grand Man või Grand Lady on tiitel, millega antakse auväärsele arstile haigla elutööpreemia tunnustusena pika, viljaka ja tänuväärse töö eest. Alates 2003. aastast on selle tiitli silmapaistva tegevuse ning suurte teenete eest oma eriala arendamisel saanud: dr Toomas-Andres Sulling (2003), dr Siiri-Mai Hanstein (2004), dr Enn Jõeste (2005), dr Ants Vaar (2006), dr Helle Mägi (2007), dr Aime Kangur (2008), dr Sirje Siim (2009), dr Agu Lipping (2010), dr Eldur Annus (2011), dr Andres Ellamaa (2012), dr Kalle Põder (2013), dr Jaan Tepp (2014), dr Ants Kass (2015), dr Viktor Sergejev (2016), dr Riina Kütner (2017) ja dr Sergei Nazarenko (2018).

KU päevatoimetaja