RÕÕMUSTA HOOLDEKODUS ELAVAT EAKAT KIRJAGA!

Rõuge valla hooldekodud kutsuvad kõiki saatma oma eakatele lähedastele kirju, pilte ja tervitusi.

Kiri hooldekodusse. Foto: Urmas Saard
Kiri hooldekodusse. Foto: Urmas Saard

[pullquote]Kutsume kõiki üles läkitama mäletamist väärt hetki oma eakatele lähedastele ja sõpradele vana hea ümbrikusse pistetud kirja teel[/pullquote]Kestev eriolukord koos eraldatuse ja üksildustundega on väga valusalt tabanud neid, kes on omaenda tervise kaitseks hoolekandeasutusse suletud. Aega, mil lähedased pole külla saanud, võib varsti mõõta kuudes. Isegi üle aia ei saa lehvitada ega paari sõna vahetada. Telefonikõned pakuvad lohutust, kuid ka nende kestus on üürike.

Küllap teab meist igaüks, kui palju rõõmu valmistab tänapäeval piiksuga telefoni saabunud kiri või sõnum sõbralt, pildike perematkalt, esimesed õied lillepeenras, hetk lemmiklooma tegemistest… Miks mitte pakkuda samasuguseid rõõmuhetki oma hooldekodus olevale naabrimemmele, pereliikmele või niisama heale tuttavale?

Neil pole taskus pidevalt piiksuvaid ja vilkuvaid nutifone, samuti ei veeda nad oma päevi sotsiaalmeedias. Kutsume kõiki üles läkitama mäletamist väärt hetki oma eakatele lähedastele ja sõpradele vana hea ümbrikusse pistetud kirja teel.

Selleks pole sugugi palju tarvis: paber ja kirjutusvahend, mõni pilt, mõni mõte ja soe tervitus. Kauplusest ümbrik ja postmark ning ongi kiri saadetud. Kui ka kirjasaajal endal on nägemine töntsiks jäänud, loeb selle talle ette mõni meie töötajatest. Uskuge, sellistel saadetistel on meie hoolealuste jaoks hindamatu väärtus.

Jääme teie kirju ja tervitusi ootama!
Mõniste hooldekodu, Rõuge hooldekodu ja Misso sotsiaalkeskuse pere

Viivika Nagel
Rõuge vallavalitsuse kommunikatsioonispetsialist