Erasmus+ projekt Pärnus Nooruse Majas

5.-13. märtsil toimus Nooruse Majas noorsootöötajatele suunatud rahvusvaheline treeningkursus “Gender – awareness to be aware“.

Rahvusvaheline treeningkursus Gender - awareness to be aware Foto Uudo Laane
Rahvusvaheline treeningkursus Gender – awareness to be aware. Foto: Uudo Laane

Koolitajateks olid Ieva Grundsteine Lätist ja Laszlo Földi Ungarist ning osalejateks 26 noorsootöötajat Eestist, Lätist, Ungarist, Itaaliast, Türgist, Belgiast, Kreekast, Prantsusmaalt, Tšehhi Vabariigist, Portugalist, Hollandist ja Poolast. Igast riigist kaks kuni neli osalejat.

Euroopa Liidu Erasmus+ programmi vahenditest rahastatud projekti eesmärk oli suurendada noorsootöötajate pädevust ja teadmisi soolise võrdsuse teemal.

Projekti jätkuna on iga osaleja kohustus koju naastes sellel teemal noorte seas teadlikkust tõsta, et nad tunneksid ära soopõhise diskrimineerimise olukordi ja oskaksid neid lahendada.

Noorte seas korraldatud tegevused tuleb ka dokumenteerida.

Seitsme intensiivse ja pika tööpäeva jooksul tutvuti nii erinevate soo ja seksuaalsusega seotud teoreetiliste materjalidega kui noorsootöömeetoditega.

Koolituse lõpuks valmistati ette ning mängiti läbi kaheksa reaalset koolituse lühendatud varianti, millele koolitajad põhjalikku tagasisidet andsid.

Lisaks Nooruse Majas toimunud koolitustegevustele tutvusid osalejad ka Barbara Lehtna korraldatud linnaekskursioonil Pärnuga ja külastasid spaanädala raames veeparki.

Uudo Laane, Nooruse Maja direktor