Otse-eetris on Sindi Raadio

Raadiosaate alguseni on veel pool tundi aega. Kaur Kasemaa, Fred Hussar ja Karl Hussar võtavad Sindi noortekeskuse savivoolimise ruumi keskel asuva suurema laua ääres kohad sisse. Aeg kulub aparatuuri seadistamisele, ülesannete jagamisele, eetrisse mineva kava täpsustamisele ja muule vajalikule ettevalmistusele.

Sindi Raadio stuudios Kaur Kasemaa, Fred Hussar ja Karl Hussar Foto Urmas Saard
Sindi Raadio stuudios Kaur Kasemaa, Fred Hussar ja Karl Hussar. Foto: Urmas Saard

Noormehed on Sindi gümnaasiumi õpilased. Kaur õpib kuuendas ja alustas käesoleva õppeaasta alguses kooliraadios. Oktoobris kasvas huvi raadio tegemise vastu sedavõrd suureks, et otsustas minna iseseisvalt eetrisse. Noortekeskuse juhataja Helle Vent nõustus selleks andma ruumi koos esmavajaliku tehnikaga. Detsembri lõpus alustati youtube kanalil „POPP FM Eesti“. Kaur kaasas oma meeskonda seitsmendas õppivad kaksikud Fredi ja Karli. Alates aasta esimesest päevast töötab „POPP FM Eesti“ asemel nüüd Sindi Raadio. Sellel aastal on tänane saade seitsmes. Kui palju saateid juba tehtud on, seda noormehed kohe vastata ei oskagi.

Kaur istub režiipuldis. Tema on saatejuht. Pult võimaldab kasutada üheaegselt kaheksat mikrofoni. Noortekeskusel nii palju ei ole, aga saadakse hästi hakkama ka poole vähemaga. Töö käib ilma kõrvaklappideta, aga tullakse toime ka kõlarite abiga. Valdav osa saateajast läheb muusikale. Oma koht on uudistel. Uudistes kuuleb aktuaalset Sindis toimuva kohta, kuid räägitakse ka kaugemal aset leidvatest sündmustest. Kuuleb ilmateadet ja korraldatakse vestlusringe, intervjueeritakse külalisi.

Täna on vana hea tuttavana külas Sindi gümnaasiumi kümnendas klassis õppiv räppar Limited ehk Edwin Eyland.

Saate alguseni jääb veel viis minutit. Karl ja Edwin tõusevad mikrite tagant ja lähevad mängivad eesruumis mõned setid pinksi, et saate avasignatuuri ajaks pisut lõdvestuda.

[pullquote]Eliise kirjutab Sindi Raadio kodulehele, et soovib paremaid lugusid.[/pullquote]„Nii: kolm, kaks, üks,“ loeb Kaur ja annab teistele käeviipega märku. „Tere! Oleme Sindi Avatud Noortekeskuses, täna alustame raadiosaatega varem,“ ütleb avasõnadena Fred. „Tere, ka minu poolt, kell on 13.00, laupäev, 4. veebruar, aastal 2017,“ jätkab Karl. „Tere tulemast meie laupäevasesse saatesse. Meil on siin ka külaline, Limited ehk Edwin Eylandt,“ räägib pikemalt Kaur.

Üsna saate alguses räpib Edwin oma loodud „Estonia“ lugu. Karl filmib mobiiliga. pisut hiljem riputab salvestuse näoraamatusse üles. Muusika ajal harjutatakse järgmiste tekstide võimalikult selget lugemist. Karlil tekib käigult uus mõte: rääkida tänasest päevast ajaloos. Ta leiab vikipeediast sobivaid andmeid. Kaur ütleb, et alustada tuleb 1,2 minuti pärast. Karl ja Edwin lepivad kokku, et loevad sündmuseid vaheldumisi kahekesi.

Sindi Raadio kõneleb huvitavaid fakte ajaloost, mis toimusid 4 veebruaril.

1919 – Rahvaväe pealetung algas 30. jaanuaril, mille käigus vabastati Petseri. Vabadussõja edasine tegevus kandus Vene aladele.

Saatejuht Kaur Kasemaa ja külalisena Edwin Eyland Foto Urmas Saard
Saatejuht Kaur Kasemaa ja külalisena Edwin Eylandt. Foto: Urmas Saard

1920 – Ülevenemaaline Kesktäitevkomitee ratifitseeris Tartu rahulepingu.

1999 – Vene tollis jäi stoppama USA popansambli Carbage’i tehnika. Ansambel pidi kontserti andma Tallinnas, aga jäi tolliintsidendi tõttu toimumata.

2013 – Esmaspäeva hilisõhtul kell 22:17 toimus Haapsalu läheduses väike maavärin, mille tugevuseks mõõdeti rihteri skaalal 1,0 magnituudi.

Eliise kirjutab Sindi Raadio kodulehele, et soovib paremaid lugusid. Karl saadab sõnumi vastu ja palub täpsustada, millist lugu neiu soovib.

Kaur oli Külauudiste külastuseks valmistanud kolm küsimust. Küsimused on sisukad, aga lõpuks lepime kokku, et seekordne külastus ei jää viimaseks. Võibolla vestleme siis järgmisel korral.

Ekraani tõmmis

 

Vahetult enne loo avaldamist teatas Kaur, et täna vaatas nende streami kokku üle 63 erineva inimese.

Urmas Saard

One thought on “Otse-eetris on Sindi Raadio”

Kommenteerimine on suletud.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap