Sindi suvi sai ujula piduliku avamisega ametlikult avatud

Sindi linna noortevolikogu algatusrühma eestvedamisel avati täna Supluse tänava lõpus asuva väliujula suplushooaeg rõhutatud pidulikkuse ja paljude sportlike tegevustega.

Sindi ujulas Foto Urmas Saard
Sindi ujulas. Foto: Urmas Saard

Pärnu Postimehe veebilehe hinnangul kogunes päevasündmust uudistama sadu sintlasi ühes peredega. Avatseremooniaga alustati kell 16.00. Külauudiste reporteri kohale jõudes olid kella osutid sellest hetkest tublisti tunnijagu edasi liikunud ja hilinenud uudishimulikel silmadel mõndagi nägemata jäänud. Vetelpääste hoone kõrval oli harkjalgadele asetatud võimas binokkel ja lapsed vaatasid pika toru mõlemast otsast sisse.

Parajasti võttis sõna Eedi Lelov, Sindi gümnaasiumi bioloogia õpetaja ja linnuvaatleja. Jutuks oli kaks küsimust: kuidas mõjub kasele tohu koorimine ja kui kahjulik on talvine partide ning luikede söötmine? „Kui kase koorimist teha meisterlikult, ega see siis puu elujõudu maha ei võta. Umbes 7 aastaga on uus toht jälle peal,“ selgitas Lelov, kes siiski peab tegevust natuke inetuks. Luikede ja partide söötmisel peaks inimene mõtlema sellele, et veelindudel oleks parim viis toimida ikkagi vastavalt oma aastatuhandete kestel väljakujunenud looduslikele harjumustele. Instinkt käseb veelinde ilmade külmenedes ja söögi kättesaadavuse raskemaks muutumise korral lennata sobivamatele veekogudele talvituma.

Rannavõrkpall Sindi ujulas Foto Urmas Saard
Sindi ujulas. Foto: Urmas Saard

Lelovi jutuga samaaegselt töötas Sindi tuletõrje seltsile kuuluv veepump. Lapsed hoidsid vooliku otsa ujula suunas ja vihmutasid basseini moodulitel seisjaid. Ettekande lõppedes vedas üks vabatahtlikest pritsumeestest vooliku võrkpalli liiva niisutama. Võrkpalli mängimine oligi üks meelistegevusi lisaks vette hüpetele ja ujumisele. Veidi eemal käis ka korvpallilahing. Kütkestavalt mõjus Soleado tantsutrupi naiste esinemine. Ja mitte ainult meestele.

Välises jõusaalis tegid vaadeldavaid harjutusi Spordiklubi Neighbar sportlased. Huvitav oli vaadata ka mustades meeskonna kirjaga särkides noormeeste jõuharjutusi euroaluste lammutamisel. Lahti kistud lauajupid rändasid kahte 200 liitrisesse vaati. Tarbetu puit läks tuleroaks.

Alice Laanemaaga kohtusid lapsed viimati Karja tänaval toimunud jaanipäeva peol. Täna maalis ta juba ujulas. Maalingu soovijatest Alice puudust ei tundnud. Tema maalingud on päris tõelised kunstitööd.

Howling Sky bändi noormehed istusid esinemistelgi tagaseina taga ja ootasid oma esinemisjärge. Puhusime pisut juttu ja siis tegin otsaseina valgel taustal pilti lootuses mõnel järgmisel korral ka nende musitseerimist kuulata.

Rannavalvet pidava Articardi heisanud roheline lipp tähendas suurepärast rannailma. Teadetetahvlile oli märgitud seisuga kell 15.00 õhutemperatuuriks 25 kraadi ja vee soojuseks 18. Näidu järgi tundus vesi jahe, aga suplejad mõõtsid oma kehaga vett palju soojemana. Temperatuur oleneb ka mõõtmiskohast ja sügavusest. Heldur ütles, et on tunni aja jooksul käinud ujumas kolmel korral. Meenutades poisikese põlve olevat ta hommikust õhtuni olnud vees või vee ääres. „Hommikul teki alt välja pugedes hampsasin mõned suured suutäied võisaia ja rüüpasin piima peale ning kiirustasin kohe aega viitmata ujulasse,“ rääkis Heldur kui kala vees. Nüüd on ajad palju muutunud, aga Heldur ja paljud temasugused kasutavad endiselt iga võimalust ujulas viibida.

Urmas Saard

Share via
Copy link
Powered by Social Snap