Otepää valla aasta ettevõtja on OÜ Toidupada

Krista Tiido, foto: Monika Otrokova
Krista Tiido, foto: Monika Otrokova

8. oktoobril toimus üle-eestilise ettevõtlusnädala ja Valgamaa ettevõtlusnädala raames Otepää Gümnaasiumis ettevõtluspäev, kus kuulutati ka välja Otepää valla ettevõtja 2015.

Otepää valla tänukirja ja aasta ettevõtja meene andis OÜ Toidupada perenaisele Krista Tiidole üle Otepää vallavanem Kalev Laul.

OÜ Toidupada on tegutsenud alates 2010. aastast ja on ajapikku saanud üheks tuntumaks toidupakkujaks meie vallas. Toidupaja perenaine Krista Tiido pakub maalähedast, lihtsat ja ehtsat ja väga maitsvat toitu. Toidu toorainetena on kasutatud Eesti oma metsade, aedade ja põldude saadusi. Ettevõte on käinud toitlustamas erinevaid seminare, peoõhtuid, presentatsioone nii Otepääl kui ka väljaspool meie valda. Oma toidud valmistatakse käsitööna, valdavalt vanade ja äraproovitud retseptide järgi. Sellel aastal oli ka avatud Toidupaja suvekohvik. Õdus Toidupada hoov looduskaunis kohas sobib kõikideks sündmusteks, mida tahetakse koos oma lähedaste või sõpradega tähistada ning hiljem hea meelega meenutada. Loodame, et suvekohviku traditsioon jätkub ka järgnevatel aastatel.

OÜ Toidupada perenaine Krista Tiido sõnas, et valla ettevõtja tiitli üle on tal väga hea meel. “Söögitegemise õpetas mulle selgeks minu vanaema, minu isa õpetas mulle töökust. Ettevõtte tegemisel on mind väga palju aidanud lähedased ja sõbrad,” ütles Krista Tiido. “Neile kõigile kuulub minu suurim tänu.”

Otepää vallavanem Kalev Laul märkis, et Toidupada OÜ on heaks näiteks selle kohta, et väikeettevõtlusega on maapiirkonnas võimalik tegeleda. “Tunnustust väärib ka asjaolu, et tegemist on naisettevõtjaga.”

Otepää ettevõtlusauhinda antakse välja 2010. aastast alates. Tunnustuse pälvivad ettevõtjad, kelle tegevus on jätnud positiivse jälje kogukonna ellu.