Supilinna päevad üllatavad tänavafestivaliga

Juba esmaspäevast alates on Tartus käimas Supilinna päevad, mis pakuvad huvilistele tegevusi alates linnaosa tuleviku üle arutamisest ja ajalooga tutvumisest kuni eri võimalusteni ühiseks spordiharrastuseks.

Laupäeval avatakse aga Supilinnas esmakordselt suur tänavafestival, mis pakub supilinlastele ja teistele huvilistele mitmekesist meelelahutust ning tegevusi terveks päevaks. Pühapäeval on avatud Supilinna eriilmelised hoovid ning Kesklinna koolis toimub laste, vanemate ja õpetajate eestvedamisel suurejooneline kogukonnapäev.

Laupäeval, 25. aprillil toimuva tänavafestivali jaoks on kogu Emajõe äärne antud täielikult jalakäijate kasutusse, paigaldatud on kaks lava, festivaliplatsil ja Emajõe tänaval kutsub oma maailmast osa saama kirju seltskond kunstnikest ja spordiaktivistidest kuni taaskasutajate ja melomaanideni, kohvikupidajatest ja õllemeistritest rääkimata.

Lisaks tegevustele kuival maal saab lodjalt, kanuult või liikuvast jõesaunast kogeda täiesti teistsugust vaadet linnale.

Supilinna päevad on mõeldud kogu perele ja palju tähelepanu pööratakse ka kõige noorematele, kes saavad proovida kätt mitmesuguses kunstilises tegevuses, nt meisterdada mängupille ning tegeleda joonistamise ja paberivoltimisega, korraldatakse ka võistluslik aardejaht Supilinnas ja palju muud põnevat.

Pühapäeval, 26. aprillil kandub festivalimelu Supilinna eriilmelistesse hoovidesse.

Lisaks hulgale välja kuulutatud ja isetekkelistele hoovikohvikutele ning -buduaaridele Herne, Marja, Tähtvere, Emajõe jm tänavatel toimub seekord ka suurejooneline kogukonnapäev Kesklinna kooli hoovis ja ruumides.

Kogukonnapäeval ühendavad kooli lapsed, lapsevanemad ja õpetajad oma jõud, et korraldada hulk eriilmelisi õpitubasid ning keeta kokku üks põnev supp haridusest, kunstist, spordist ja meelelahutusest. Boonusena saab piiluda ka maikuus esilinastuva filmi “Supilinna salaselts” telgitagustesse.