Teenekat kultuuritegelast Airi Rütterit tunnustati Jõgevamaa aasta kodaniku aunimetusega

Jõgevamaa aasta kodanik 2013 Airi Rütter. Foto: Johannes Haav
Jõgevamaa aasta kodanik 2013 Airi Rütter. Foto: Johannes Haav

Tunnustuse Jõgevamaa aasta kodanik 2013 pälvis kauaaegne kultuuritegelane ja rahvatantsuedendaja Airi Rütter, kelle kultuuriteemalised tulevikumõtted on praegu ennekõike suunatud naistetanstu käekäigule ja 2016. aastal Jõgevamaal toimuvale II Eesti naiste tantsupeole.

Lõppeva aasta sündmustest oli Airi Rütterile üks meeldejäävamaid ja tähendusrikkamiad Eesti naistetantsu eestvedajate kogunemine Jõgevamaal ning rahvatanstuga tegelevate naisrühmade alaliidu moodustamine.

“See ühendus korraldab tuleval aastal Tartus naisrühmade võistutantsimise, kus esmakordselt osalevad ka neidude rühmad.  2014 novembris toimub aga Jõgeval uute naistetantsude konkurss. Järjepidevalt kestavad ka ettevalmistused II Eesti naiste tantsupeoks, mis saan teoks samuti Jõgeval,” ütles Airi Rütter, kes on pälvinud ka  Ullo Toomi nimelise stipendiumi, aunimetuse Jõgevamaa kultuuripärl ning on valitud tänavu Jõgeva linna aukodanikuk.

2013. aasta tõi Airi Rütterile rohkesti tööd ja tegemist ka seoses Jõgeva linna 75. aastapäeva tähistamisega. Nii andis ta oma panuse selleks, et õnnestuksid linna juubelirongkäik, sadade inimeste osavõtmisel toimunud pikalauapidu, rahvatanstijate poolt kohvi ja suupistete pakkumine Piibe maanteel sõitvatele autojuhtidele ja muudki ettevõtmised.

Jõgeva kultuurikeskuse pikaajalisel juhtimisel andis Airi Rütter tänavu sügisel teatepulga üle noorema põlvkonna esindajale  Ainar Ojasaarele

Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev ja SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse kodanikeühenduste konsultant Kersti Kurvits kuulutasid Airi Rütteri Jõgevamaa aastakKodanikuks Kuremaa lossis toimunud Jõgevamaa kodanikeühenduste konverentsil  “MTÜ ja meedia”. Tervislikel põhjustel ei saanud Airi Rütter ise tunnustamisel osaleda, kuid oli edasi saatnud tänusõnad tunnustustajatele ja tervitused kõigile koosolijatele.

Kodanikeühenduste konverentsil tunnustuse pälvinud jõgevamaalsed saavad juba kolmandat aastat kingituseks kunstnike Sülli Reet Vaino ja Eliko Kajaki valmistatud keraalilise taiese.

Jaan Lukas