Noored lõpetavad suvevaheaja õppusega

Ajavahemikul 27.-30. august toimub Väätsa vallas Aasuvälja külas Järva Maleva noorte skautlike oskuste õppus, kus osalevad noorkotkad ja kodutütred. Neid juhendavad ja õpetavad Järva Maleva kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad.

Kui tavapärased metsalaagrid on piirdunud majutuse rajamisega, siis tänavune õppus toimub nn  “puhtal maastikul”, kus noortel tuleb algusest lõpuni ettenähtud alal püstitada laager ning sinna kuuluvad vajalikud rajatised, mis aitavad maastikul neli päeva mööda saata.

“Eesmärk on praktiliste oskuste õpetamine ja harjutamine meeskonnatööna maastikul,” ütles õppuse konseptsiooni autor ja õppuse üldjuhi abi Noorte Kotkaste Väätsa rühma pealik Raid Saar. Noortel tuleb ehitada instruktorite poolt maketina etteantud rajatised välja reaalselt, kasutades selleks looduses olevaid vahendeid, nööri ja vähesel määral naelu.

Laager nõuab noortelt nelja päeva vältel endaga hakkama saamist ainult kaasa võetud varustusega. 

Iga õppuse päev lõppeb lõkkeõhtuga, kus siis noored ja juhid saavad teha päeva kokkuvõtteid, vahetada saadud kogemusi ja puhata. Kui noored väsimuse märke ei näita,  on korraldajatelt oodata ka üllatusi.

Neljapäev on õppusel lastevanemate päev. Ootame meie õppusega tutvuma noorkotkaste ja kodutütarde lapsevanemaid. Samal õhtul toimub ka uute noorkotkaste tõotuse andmine. Õppust on lubanud külastada ka Järva maavanem ja Kodutütarde auliige Tiina Oraste.

Eesolev õppus on Noorte Kotkaste Järva maleval pilootprojekt, mida on plaan korraldada üle aasta, jättes vahepealse aasta Järva noorkotkaste ja kodutütarde ühise suve- ja sügislaagrite päralt.

Allikas: jarva.ee

Share via
Copy link
Powered by Social Snap