Lilleoru avatud keskuses toimub avatud uste päev

Lilleoru avatud uste päev toimub laupäeval, 1. juunil 2013 – esimese 20 aasta lõpus ja uue AVATUD keskuse alguses. Tule tutvu, omanda häid asju, osale õpitubades ja kahel ekskursioonil, istuta väeringi puu, kuula muusikat ning tunne ennast mõnusalt!

Õhtu lõpetab toetuskontsert uue hoone heaks. Kaushalya, Aleksander ja Paavo retromantilist helikeelt esindavast ansamblist Jagaspace täidavad ruumi põhjamaise selguse ja sooja idamaise hõnguga. Spontaanset tantsu veavad eest Aigi Vahing ja Kristina Paskevicius, lauluväge võimendab Lilleoru koor “Om nagu om”.

Avatud uste päev on tasuta. Õhtuse toetuskontserdi soovituslik annetus: 10 eurot.

12.00 Algus. Ühine tseremoniaalne kulgemine AVATUD keskuse platsi kaudu. Päeva tutvustus.

12.45 Tutvustav ringkäik. “Lilleoru olemus ja selle materialiseerumine läbi aja” – Lilleoru asutaja ja õpetaja Ingvar Villido.

13.30 – 16.30 Väepuude istutamine. 20. sünnipäeva puhul loome Elulille parki uue väeringi, tähistamaks Lilleoru püsiväärtuste kestmist. Istutame koos 49 igihaljast, erakordselt suure elujõuga jugapuud kaaslaseks olemasolevale 49 hõbepajule, mis tähistavad vastupidavust ja paindlikkust. Kui tuled sulle sobival hetkel ja istutad puu, saab sinu abiga Elulille parki ümbritsema 20 + 100 meetrine väepuude ring. Juhendavad Lilleoru aiamaa ja ürdiaia perenaised Anne-Ly Naukas ja Anneli Hallik.

13.30 – 16.30  Laste tegevused. Loovad tegevused, meistrinurk, savi voolimine. Regilaulud ja rahvalikud ringmängud. Toimumispaigaks ümar roopakkidest lastemaja. Juhendavad Lilleoru vabatahtlikud Liia Kanemägi, Merike Taza, Siiri Villido, Madli Väli, Tea Tammelaan ja Katrin Rekor.

13.30 – 14.30  Õpitoad. Tervisele kasulikud lihtsad harjutused ja nipid igapäevaseks kasutamiseks – krija hatha jooga õpetaja Marta Padrik. Ringkäik Lilleoru ökomajade juurde: vaatame roo- ja põhupaki-, cob- ja kergsavimaju (kestab 1,5 tundi) – Lilleoru vabatahtlik  ja ökoehituse asjatundja Knut Klais. Kuidas teha vanast uus? Taaskasutuse õpituba (kestab 2 tundi), kuhu võib tulla oma vanade riietega, et siis koos abilistega need ümber disainida või miskit uut meisterdada – Lilleoru vabatahtlikud Reet Aus, Kaie Kotov ja Miina Leesment.

14.30 – 15.30 Õpitoad. Joogateraapia tund üldpingete ning enamlevinud seljahädade leevendamiseks – krija hatha jooga õpetaja Annika Nõmberg. LOODUS on tervik ja  meie inimestena oleme üks osa sellest. Et paremini mõista meis toimuvat ja oma kohta looduse ringkäigus, . . .vaatamegi seda lähemalt ravimtaimedega suheldes – apteeker ja taimetark Maret Makko. Kuidas tantsida looduses muusikata? Tantsuline õpituba, mille käigus omandatakse oskus tantsida vee ja õhu, maa ja tule ning tuulega ja miks mitte ka Maa Ema ja Taevaisaga… – juhendavad Kristina Paskevicius ja Aigi Vahing. Stressi ja pingetega toimetulek igapäevases elus – soovitusi annab ja küsimustele vastab Lilleoru vabatahtlik ja erialalt psühhiaater Helena Lass

15.30 – 16.30  Loeng. “Enesemuutmise kunst – mida see mulle igapäevaeluks annab?” – Lilleoru asutaja ja õpetaja Ingvar Villido.

16.30 – 18.00  Heade Asjade laat. Heategevuslik laat Lilleoru uue AVATUD keskuse toetuseks. Head asjad on need, mis teevad kõik, kes nendega kokku puutuvad rõõmsaks ja rahulolevaks. Heade asjade laat on seega laat, kuhu head inimesed annavad mitte lihtsalt häid vaid väga häid asju – nii söödavaid kui mittesöödavaid. Tõeliselt head teeb nende asjade ostmine sellega, et kogu tulu läheb maailmas ainukordse objekti – Lilleoru uue AVATUD keskuse – rajamiseks. Lisaks heade asjade ostmisele on laadal ka unikaalne võimalus panna oma kivi uue AVATUD keskuse, uue mõtteviisi ja tervikliku elulaadi saatkonna seina. Ostes oma nimelise kivi – või ka mitu kivi – jääb sinu nimi püsima Heade Ideede Toetajate Müüri, mis kerkib esmalt virtuaalselt otse sinu silme all ja saab peagi laotud ka päriselt. Lao oma nimi ajalukku – tulevase ainulaadse õppe- ja kultuuri, öko- ja kogukonnakeskuse seina!

17.00 – 17.30  Tutvustav ringkäik. ‘Lilleoru kogukonna 20 aasta kogemused ja arengud’ – Lilleoru pikaajalised liikmed Ave Oit ja Toivo Aalja.

18.00 – 20.00 Kontsert-tants “KULGEMINE”.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap