Tõhelgi küla kutsub permakultuuri töötuppa
kuhikpeenra rajamist õppima

Tõhelgi külaselts ja Permaklubi Tallinn kutsuvad laupäeval, 26. mail kell 12 Raasiku valda Tõhelgi külla Harjumaal jätkuloomise- ja permakultuuriteemalisele kuhikpeenra töötuppa.

Kuhik- (või kõrg-) peenar on oma olemuselt oksahunnik, millele on kuhjatud viljakat mulda, komposti ja põhku. Tänu oma ehitusele hoiab kõrgpeenar hästi niiskust ning on peaaegu hooldus- ja kastmisvaba. Töötoas õpitakse kõrgpeenra meisterdamist loodusest saadavate vahenditega: mahalangenud puutüved, oksad, lehed, kompostmuld jne. Kuhikpeenra erinevatesse nurkadesse istutatakse ja külvatakse söödavaid taimi vastavalt nende vajadustele (niiskus, valgus, ruum jne). Hiljem on igal osalejal võimalus sarnast peenart koduaias meisterdada.

Selles, et kuhikpeenras taimed tõpoolest kasvama hakkavad, saab veenduda klikates lingile: http://www.youtube.com/watch?v=YVeQyka_0ZQ

Töötoas tehakse ka väike põhukartulimaa, kus pannakse kartuli küll maha, kuid kaetakse mulla asemel põhuga. Sügisesel permaklubi kohtumisel on võimalus saada tagasisidet selle kohta, kas ja kuidas kartul põhus kasvas.

Peenra rajamise vägesid juhib nõu ja jõuga Kristel Saage, kes on läbinud permakultuuriteemalised kursused ning katsetanud aastaid permakultuuriga oma koduaias.

Tule ja veeda üks mõnus kevadpäev looduses ja mõnusas seltskonnas. Tarkus ja uued teadmised jäävad päeva jooksul ise külge.

Võta kaasa töökindad ja võimalusel ka labidas. Ka kõik lapsed on teretulnud. Osaluspanus 10 €, lapsed tasuta. Töötoa edukat toimumist toetab Tõhelgi külaselts.

Pärast töötuba toimub vestlusring lõkketule ääres. Kehakinnituseks keedatakse üheskoos kevadist suppi, toortoitlased saavad teha salatit ja smuutit. Toitude olulisteks koostisosadeks on ümberringi kasvavad taimed.

Täpsem info ja etteregistreerimine 23. maiks: anuvaarmets@gmail.com või tel 5556 4111. Palutakse anda ka teada, kas on soovi transporti Tallinnast Tõhelgisse või võimalik ise pakkuda transporti teistele tulijatele, et üheskoos sõidukulusid jagada. Registreerijatele saadetakse ka kaartide lingid meilile, kus täpselt töötuba toimub ja kuidas kohale jõuda.

Anu, Marit, Kristel