Täna stardivad Võru Sõpruslinnade Noorte Spordimängud

9. ja 10. mail toimuvad Võru Spordikeskuses juba kuuendad Rahvusvahelised Võru Sõpruslinnade Noorte Spordimängud, millest võtavad lisaks Võrule osa viie välisriigi noored.

Võistlustele saabuvad osalejad Aluksnest (Läti), Suwalkist (Poola), Iisalmist (Soome), Kanivist (Ukraina) ja Joniškisest (Leedu). Sündmus, kus on esindatud nii paljude sõpruslinnade noored, on ainulaadne Eestis.

Noored sportlased vanuses 13-15 võtavad omavahel mõõtu kolmel spordialal: judo, jalgpall ja kergejõustik. Võistlejaid on kokku umbes 240. Kui lugeda kokku treenerid, ametnikud,  korraldajad ning vabatahtlikud abilised, on spordimängudega hõivatud inimeste arv ligikaudu 340.

Lisaks spordivõistlustele korraldatakse noortele ka rahvuslik õhtu, kus toimuvad mitmesugused mängud ning show-gruppide esinemised.

Spordimängude eesmärk on lisaks sportimisele tihendada sõpruslinnade noortevahelist suhtlust ja võimaldada Võru spordiklubidel luua koostöösidemeid sõpruslinnade vastavate organisatsioonidega.

Rahvusvahelised Võru Sõpruslinnade Noorte Spordimängud avatakse täna kell 9.00  piduliku avatseremooniaga Võru Spordikeskuse staadionil. Võistlused hakkavad toimuma  spordikeskuses.