Ligi 10 000 last jookseb heategevuse eesmärgil

Täna on samal ajal 21 linnas üle-eestiline heategevuslik Teatejooks, mis toob liikumisvõime kaotanud laste ravi toetuse nimel jooksma ligi 10 000 põhikoolinoort. Teatejooksu avapaugu annab president Toomas-Hendrik Ilves.

Teatejooksuga kogutud annetused lähevad liikumisvõime kaotanud laste raviks Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses. Annetused jagunevad kolmeks ning lähevad 6-aastase Eriku, 12-aastase Artjomi ning teiste väikeste patsientide ravi toetuseks.

6-aastane Erik sündis elutunnusteta ning elule turgutades said arstid tema emale lubada vaid seda, et poeg hakkab kunagi silmi pilgutama, tänu taastusravile astub Erik aga praeguseks abivahendite toel juba ise väikseid samme.

12-aastasel Artjomil jäid sünnitrauma järel halvatuks mõlemad jalad ja üks käsi, kuid Haapsalus püütakse temagi taastusraviga abivahendite toel liikuma saada. Lisaks saab Haapsalus ravi veel sadu väikeseid patsiente.

Eriku ja Artjomi lugusid saab lugeda kodulehel www.teatejooks.ee/toeta.html.

Teatejooks on Eesti suurim laste- ja noortespordiüritus ning ühtlasi suurim ettevõtmine, kus lapsed ise annavad oma panuse heategevuse heaks. Laste heategevussündmus toimub 21 Eesti linnas: Elvas, Haapsalus, Jõgeval, Keilas, Kohtla-Järvel, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Raplas, Sillamäel, Tallinnas, Tartus, Toilas, Valgas, Viljandis, Võrus. Ülevaade igas linnas toimuvast Teatejooksu ajast ja kohast on üleval kodulehel www.teatejooks.ee.

Lastega teevad soojendusvõimlemist sportlased, nende seas kergejõustiklased Kätlin Tõllason ja Priit Aus (Tallinnas), sõudja Allar Raja ja treener Matti Killing (Pärnus), kümnevõistleja Martin Sisas (Rapla), jooksja Vjatšeslav Košelev (Sillamäe), suusataja Anti Saarepuu (Võrus) ja paljud teised.

Täiskasvanud saavad Teatejooksul osalevate laste panust ning Eriku, Artjomi ja teiste liikumisvõime kaotanud laste ravi toetada annetusega, helistades heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot).

Teatejooksu korraldab spordivõistluste korraldamise ja sportlaste esindamisega tegelev MTÜ Tallinnmeeting. Teatejooksu suurtoetajad on Kultuuriministeerium, Tallinna Sadam ja Kalev.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap