Põlva talupood kutsub tegema Tillut

Tillu 001“Tule, teeme Tillut!” – täpselt nii veider üleskutse lepatriinuvärvilistel plakatitel on kulutulena Põlvamaal levima hakanud. Millega tegu?

Selle kelmika üleskutse taga on  Põlva talupood. Tillu saab olema nende kodukohviku nimi ning kohvikut tegema kutsutakse huvilisi lähedalt ja kaugelt.

,,Tegu on ühe suure vabatahtlikkuse alusel ja õhinapõhiselt toimuva aktsiooniga,” räägib talupoe perenaine Eve Veski. ,,Ootame kõiki huvilisi, kes soovivad käed külge lüüa Põlva ühe omanäolisema kohviku valmimises.”

Alguse sai kõik sisekujundaja konkurssist, mille võitis OÜ Indoors sisekujundaja Janne Maal. Janne palvel antakse töötasuks pakutud igapäevane tasuta kook ja kohv mõnele kliendile, kes vastutasuks kirjutab paar rida endast ja kohvikust raamatusse, mille Janne lõpuks endale saab. See, et kohviku sisekujundus valmiks töötubade vormis ning kõik huvilised saavad sellesse oma panuse anda, oli ka üks Janne ideedest.

Nüüdseks on projektist välja kasvanud mitmetahuline aktsioon, mis hõlmab endas vanavara taaskasutusse toomist, töötube kohviku kujundamisel, koduseid töid sisekujunduslike elementide valmistamisel ning võimalik, et sellest tegemisest valmib ka üks film. Projektis ,,Tule, teeme Tillut!” on kasutust leidnud kõik talupoe pererahvale olulised aspektid nii taaskautuse, ühistegemise, vabatahtliku panuse kui ka ,,kastist väljas” mõtlemise osas.

Lisainfot leiab Põlva talupoe veebipesast www.talutoit.blogspot.com või kodukohvik Tillu Facebooki lehtelt.