Paunvere Laat ja Väljanäitus saab rahuvusvaheliste majanduskontaktide sõlmimispaigaks

Palamuse LeedusJõgeva Maavalitsuse ja Palamuse Vallavalitsuse ühisdelegatsiooni visiidil Leedus asuva sõprus- ja koostööpiirkonda Kaišiadoryse rajooni lepiti kokku sealsete ettevõtete osalemises tänavusel Paunvere Väljanäitusel ja Laadal.

Palamuse vallavanem Urmas Asteli sõnul peetakse mõttekaks kutsuda Paunvere Väljanäitusele ja Laadale lisaks kultuuritegijatele ka valla ja maakonna sõpruspiirkondade ettevõtjaid. “Eesmärk on pakkuda nendele võimalust Jõgevamaa firmade külastamiseks, nende juhtidega kohtumiseks ning majandussidemete loomiseks. “Nii oleksid Paunvere Väljanäitusele ja Laadale oodatud ettevõtted Leedust Kaišiadoryse ja ka Lätist Cesise rajoonist, kellega meil samuti pikaajalised koostöö suhted.” Astel märkis, et kaasa aidates selliste kontaktide tekkimisele saab omavalitsus anda oma panuse kohaliku ettevõtluse edendamiseks. “On oluline, et Palamusel toimuvale suursündmusele tuleksid ennekõike need Leedu ettevõtted, kes huvituvad eestimaisest toodangust ja teenustest,” ütles maavanem Viktor Svjatõšev, kes oli Kaišiadoryses viibinud Jõgeva maakonna ja Palamuse valla ühise delegatsiooni juht. “Ehk võiks kohtumised ja võimalikud ettevõtlussuhete loomised välismaa firmadega toimuda päev enne Paunvere Laata ja Väljanäitust,” arvas ta.

“Ka Kaišiadorises külastasime ennekõike ettevõtteid, kes huvituvad koostööpartnerite leidmisest Eestis. Nii käisime linnulihatooteid valmistavas firmas Kaišiadory Paukstas ja Gudobele leivatehases. Nende firmade kaup ongi juba Eesti turule jõudnud. Mõttevahetusel Kaišiadoruse Ettevõtluse ja Arenduskeskuses oli põhiliselt kõneaineks turismiteema, ” märkis delegatsiooni kuulunud Jõgeva maavalitsuse arengu-ja planeeringu osakonna nõunik Vahur Kukk.

“Visiidil leppsime kokku , et erinevate eluvaldonade esindajatel- ennekõike sotsiaaltöötajatel nii Jõgevamaalt kui ka Kaišiadoryset on võimalik külastada sõpruspiikondi ning omandada seal tööalaseid kogemusi,” märkis Viktor Svjatõšev. “Kaišiadoryse ja Jõgevamaa koostöösuhete arendamisele tuleb paljuski kasuks asjaolu, et mõlemad on ligi 33 000 elanikuga piirkonnad.”

Jõgeva maavalitsuse ja Palamuse vallavalitsuse ühisdelegatsiooni võttis vastu Romuldas Urmilevicius, kes on Kaišiadoryse linnapea ja ühtlasi rajooni administratsiooni juht.

Jaan Lukas