Kolkjas peetakse pühapäeval tõukekelgupäeva

Pühapäeval, 3. veebruaril 2013 toimub Peipsiääre vallas Kolkja külas neljas rahvusvaheline tõukekelgupäev Kolkja Kelk 2013.

Tõukekelgusõit ühisstardist algab kell 12.00. 800 meetri pikkusel distantsil saab jõudu toitlustuspunktist. Kõik finišeerujad saavad medali eduka osalemise eest, võitja aga auhinna.

Meeskondlik tõukekelgu teatevõistlus algab kell 13.00. Mõõtu võtavad neljaliikmelised võistkonnad, kogudistants on 1 km (4 x 250 m). Teatevõistlus jaguneb eelsõitudeks ja finaaliks, kuhu pääsevad eelsõitude kiiremad. Kõik finišeerujad saavad medali eduka osalemise eest, võitja meeskonna liikmed aga võitjale väärilised auhinnad.

Rahvasõidule oodatakse kõiki oma uue või vana kelguga. Eelregistreerimisel saab korraldajatelt kelgu 3 euro eest laenutada. Meeskondlikuks teatevõistluseks on ühesugune tõukekelk kõikidele meeskondadele kohapeal olemas.

Tõukekelgusõidu ja teatevõistluse start ja finiš on Peipsimaa Külastuskeskuse (Suur tee 25, Kolkja) juures. 

Päevajuht on spordikommentaator Ivar Jurtšenko, pealtvaatajate ja osalejatega lustib Rändur Rääbis, taidluskavaga astuvad üles Peipsimaa etlejad. Kohapeal saavad pealtvaatajad osta lõkkepannkooke ja lõkkesuppi (NB tasumine ainult sularahas).

Osalemiseks tuleb registreeruda aadressil info@peipsimaa.ee. Kuni 31.01.13 registreerudes on osavõtumaks 6 eurot täiskasvanu ja 3 eurot lapse eest, alates 01.02.13 osavõtumaks vastavalt 8 ja 5 eurot. Osavõtumaks tasuda MTÜ Piiri Peal arveldusarvele Swedbank  221033439391 (selgituseks: Kolkja Kelk ja nimi). Osavõtumaks sisaldab numbrimärki, finišeeruja medalit, teed ja sooja suppi.

Kolkja Kelk 2013 auhinnafondis on purjetamine Peipsi järvel (Tiirikoja Puhkekeskus), perepääsmed Aura Veekeskuselt ja Maanteemuuseumilt, auhind Alatskivi lossilt, priipääsmed osalemaks Maitseelamuste koja õpitubades, lodjakoja priipääsmed looduslodja sõitudele ning kalastusretked Peipsile.

Kolkja Kelk 2013 toetajad ja sponsorid: OÜ Loodusturism, OÜ Kickbike, Eesti Tõukerattaliit, AS Ceres, Peipsirannik.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap