Green Phoenix 2012 konverentsil on esindatud ka Eesti ökokogukonnad.

Lilleoru MTÜ on kutsutud esindama oma kogukonda ja Eesti ökokogukondade liikumist 24.-28. oktoobril Green Phoenix 2012 konverentsil Šveitsis.

Green Phoenix liikumine on sündinud viie rahvusvahelise rahuorganisatsiooni algatusest. Konverentsi fookuses on sel aastal kogukonnad ning eesmärgiks edendada ja ühendada linna- ja maapiirkonna kogukondade strateegiaid ja toimimismudeleid ning aidata seeläbi kaasa meie planeedi elukeskkonna paranemisele ning rahumeelse kultuuri ja eluviisi levikule.

Green Phoenix toob kokku kogukondade esindajad, eksperdid, poliitikud ja arvamusliidrid, äri- ja heategevussektori esindajad ja huvitatud üksikisikud. Olulisemateks tegevusteks on:
– jagada ja uurida tähelepanekuid ja praktilisi meetodeid kogukondadearendamiseks neljas teemavaldkonnas: ökoloogia, majandus, kooselamine ja kultuur;
– õppida erinevate kogukonnatüüpide kogemustest ja uuenduslikest projektidest;
– uurida kogukonnatüüpide eripärasid ja funktsioone ning vastastikuse toetamise võimalusi, eristatakse linna-, maa-, virtuaal- ja kriisipiirkondade kogukondi.

Eestist on kutsutud osalema Harjumaal Aruvalla külas tegutsev Lilleoru kogukond (www.lilleoru.ee). Endise Lilleoru talu maadele on tänaseks sadade vabatahtlike toel loodud inimeste terviklikku arengut toetavlooduslähedane õppe- ja elukeskkond. Green Phoenix konverentsile sõidavad oma kogukonda ja Eesti ökokogukondade liikumist esindama MTÜ Lilleoru esinaine Ave Oit ja koolitusjuht Ingvar Villido. Osalemine saab võimalikuks tänu Kodanikuühiskonna Sihtkapitali toetusele.

Green Phoenix liikumise koduleht: greenphoenixglobally.wordpress.com. Konverentsi toimumispaiga, õppekeskus ja ökokogukond Schweibenalp Center of Unity koduleht: schweibenalp.ch.