Simunas skoorisid Jõgeva naised

Sakala soolane tort teemal “Väliköök”.

Jõgeva naiskonna esindaja Riina Kink ütles, et talle võistlus väga meeldis, ei olnud midagi kontimurdvat. „Võit tuli toredalt,“ sõnas Riina Kink. „Ootasime ja tegelikult kartsime akadeemilist asja, aga need olid sellised loomingulised ülesanded,“ meenutas Kink ja kiitis korraldusmeeskonda võistluse ideede ja mitmekülgsuse poolest. Kink arvas, et võidu tõid teadmised ja meeskonnatöö. „Kambas koos tegemine. Kogemus kah loomulikult, sest mina ja Dea oleme palju käinud toitlustamas,“ sõnas teist aastat välitoitlustuse erialavõistlusel kaasalööv Riina.

Naiskodukaitse välitoitlustuse erialavõistlusel võtsid mõõtu kaheteistkümne ringkonna heade toitlustusalaste teadmiste ja oskustega naiskodukaitsjad. Parimate erialaste oskustega ringkonnaks kuulutati katsumuste tulemusel Jõgeva, kelle kolmeliikmelises koosseisus võistlesid Riina Kink, Dea Laugmaa ja Kirly Kadastik.

Kahel päeval said osalejad oma välitoitlustusalaseid teadmisi ja oskusi proovile panna 13 punktis. Lahendada tuli osata näiteks köögis ettetulevaid probleeme, keeta katelokis vutimune, tunda ära toidu- ja maitseaineid ning toidutegemisega seotud abivahendid. Lisaks tuli määrata mahtusid ja kokku panna Rootsi katel, tunda ühtlasi ka kõiki selle osi.

Uudsena tõi Viru ringkond korraldajana võistlusesse teooriateadmisi kontrolliva Kuldvillaku ja võistkondades enim emotsioone tekitanud ülesande „Tuhkatriinu ballile minek“, kus tuli tuhahunnikute seest aja peale herned üles otsida. Lusti pakkus ka puuhalu saagimine viieks võrdseks 7,5 cm klotsiks.

Üldarvestuses andis osalejatele punkte ka loominguline ülesanne, milleks oli valmistada soolane tort teemal “Välitoitlustamine”.

Naiskodukaitse välitoitlustuse erialavõistlus, mida Viru ringkond korraldas sel aastal esmakordselt, eeldab osalejatelt Naiskodukaitse baasväljaõppel ja välikokakursusel omandatud teadmisi ja toimub iga kahe aasta tagant. Tuleval aastal on virukate eestvedada Naiskodukaitse aastapäevapidu.

Kristel Kitsing, Kaitseliidu Viru maleva teavituspealik