Sindis tähistatakse rahvusvahelist lastekaitsepäeva

Rahvusvahelise lastekaitsepäeva tähistamiseks toimub laupäeval, 28. mail algusega kell 11 Sindi seltsimaja esisel platsil perepäev, kuhu on oodatud lapsed koos vanematega.

Päeva aitavad korraldada jõustruktuuride esindajad, kes tutvustavad oma tegevust ja demonstreerivad oma tehnikat ning muud varustust. Näitlikul ja õpetlikul peredele mõeldud üritusel on päästeamet oma tuletõrjeautodega, lisaks politseiautod ja kiirabiauto. Kaitseliit on kohal oma
telgi ja supikatlaga, et pakkuda üritusest osavõtjaile sõdurisuppi. Lastele korraldatakse õpetlikke mänge ja mitmesuguseid võistlusi.

Peale selle annab Aide Autokool näitliku õppetunni sõiduautodes kasutatava turvavarustuse – turvavöö, turvahälli ja turvatooli kasutamise vajalikkusest. Kavas on ka päevateemaline joonistusvõistlus. Kohal on Pipi Pikksukk, Lõvi Leo ja päästekoer Nublu. Lapsed saavad osa võtta joonistusvõistlusest, mille jooksul valminud tööd ka kohe näitusele kõigile vaatamiseks välja pannakse.

Perepäeva korraldab mittetulundusühing Sindi Lastekas koostöös Sindi lasteaia ja linnavalitsusega. Lastekaitsepäeva tähistatakse nii suure üritusega Sindis esmakordselt ja ka korraldajaks on Sindi noorim mittetulundusühing, mis sündis Sindi lasteaia lastevanemate initsiatiivil.

Viktor Kaarneem

Share via
Copy link
Powered by Social Snap