Kogu platvorm on välja töötatud esmajoones asukohapõhiste kogukondade vajadustest lähtudes ning seetõttu on kaart selles lähenemises kesksel kohal. Sündmusi, uudiseid, kuulutusi, ideid, probleeme, asutusi jms on võimalik kuvada nii tavapärases tekstivaates kui ka kaardil. Loe rohkem tööriistade kasutusvõimaluste kohta.
Kogukonna Tööriistu kasutavad juba mitmed kogukonnad Eesti erinevais paigus, teiste seas Uue Maailma Selts, Kadrioru Selts, Vanalinna Selts, Kesk-Eesti kogukonnakeskus, Tallinna Vabaühenduste Võrgustik, Eesti Tööõpetajate Selts jt. Vaata lähemalt siit.
Parim moodus saada teada, kuidas tööriistad päriselt töötavad, on külastada demo lehte. Kuna tegijate plaanid on julged ja eesmärk on maailma vallutada, on demolehekülg ingliskeelne.
Tarkvara allalaadimiseks tõmba paigalduspakett vastavalt lehelt. Ja kui sul tekib mõni äge mõte uue tööriista jaoks, siis lase aga tulla – tööriistade lähtekood asub GitHubis.
Samuti on väga oluline maailmakogemus ja kontaktid. Olles osa suuremast võrgustikust, on hea õppida teiste kogemusest, leida uut inspiratsiooni, jagada oma praktikaid. CT tegijad on veendunud, et avatud lähtekood, creative commons, avalik data ja kasutaja poolt loodud sisu on tulevikus veebilahenduste võtmesõnad. Sestap lähtuti tööriistu ehitades neist väärtustest. CT meeskonnas on kogukonna juhte, kogukonna liikmeid, linnaplaneerimise tudengeid, infoarhitekte, tarkvara arendajaid ja kunstnikke.
Konstruktiivne tagasiside on väga oodatud, seda saad teha Feedback nupu kaudu CT kodulehel.
Allikas: CT meeskond