VILJANDIS TOODAVAD ROBOTID PÄIKESEKATUSEID 

Solarstone’i Viljandi tehasesse paigaldatud uued KUKA KR 120 tööstusrobotid

Päikesekatuseid tootev Solarstone avab täna, 25. novembril Viljandi tehases automatiseeritud tootmisliini. Kolm uut tipptehnoloogilist KUKA KR 120 tööstusrobotit muudavad Solar Full Roof päikesekatuse paneelide tootmise üle viie korra kiiremaks ja tõhusamaks, kindlustades ettevõtte konkurentsivõime rahvusvahelistel turgudel.

Solarstone’i tegevjuhi Romet Roosalu sõnul arendab Solarstone Viljandis Euroopa suurima tootmisvõimekusega integreeritud päikesepaneelide tehast. „Meie eesmärk on laieneda 2025. aastal uutele eksporditurgudele üle Euroopa. Uus robotiseeritud tootmisliin on ettevõtte edasise kasvu jaoks väga oluline samm.“

Solarstone’i jaoks on see kolmas investeerimisfaas. “Koostöös peatöövõtja Demek CNC-ga oleme suurendanud Viljandi tehase tootmisvõimekust, investeerides kolme KUKA KR 120 tööstusroboti ja nende toimimiseks vajalike lisaseadmete soetamisse. Uute robotite ja varem soetatud lõikeseadmete abil saab Solarstone’i Solar Full Roof tooteseeria päikesekatuse paneelide tootmine enam kui viis korda kiiremaks,“ tõi Roosalu välja.

Robotiseerimine parandab märkimisväärselt tööjõu efektiivsust, kuid Roosalu sõnul ei vähene ettevõtte vajadus tööjõu järele: „Eesmärk on panna tehas tööle täisvõimsusel ööpäevaringselt ja toota aastas kuni 150 000 integreerivat päikesekatuse paneeli.“

Solar Full Roof integreeritud päikesekatus pakub kaks-ühes lahendust nii katusekatteks kui energia tootmiseks. See on sama energiatõhus nagu päikesepaneel, aga kaasaegse disainiga ning väiksema tootmise ja paigalduse jalajäljega. “Eraldi katusekattematerjali ja päikesepaneeli tootmine ja paigaldamine pole mõistlik, sest integreeritud lahendus on jätkusuutlikum, säästes nii keskkonda kui ka raha. Katusekatte materjali integreeritud päikesepaneel toetab kaasaegset disaini ja näeb ka visuaalselt oluliselt parem välja,” rõhutas Roosalu.

Solarstone’i suuromanik on Raul Kirjanenile kuuluv Biofuel OÜ. „Solarstone’i päikesekatuste tehnoloogia vastab tuleviku vajadustele. Alates 2027. aastast peavad kõik uued avalikud hooned ja alates 2029. aastast kõik uusehitised rakendama taastuvenergia lahendusi,“ sõnas Kirjanen, kinnitades, et Viljandis toodetavad ehitisintegreeritavad päikesekatused vastavad juba täna nendele nõuetele.

Kirjanen tõi välja, et lokaalne päikeseenergia koos salvestusseadmetega on tulevikulahendus. „Energiat toota on alati kasumlikum seal, kus on tarbimine. Päikesekatus võimaldab viia tasakaalu kodumajapidamises toodetud ja salvestatud energia kohapeal kasutatava energiaga. Solarstone’i päikesekatused on selles valdkonnas maailma absoluutses tipus, mistõttu näeme globaalselt väga suurt potentsiaali,“ lausus ta.

Energiatõhusaid päikesekatuseid tootev Solarstone OÜ asutati 2015. aastal. Ettevõte on paigaldanud üle 1500 päikesekatuse. Solarstone’is töötab 25 inimest ja 2023. aasta käive oli 3.2 miljonit eurot. Tootmisüksuse rajamist on toetanud ka Keskkonna Investeeringute Keskus (KIK).

Allikas: Agenda PR

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Share via
Copy link
Powered by Social Snap