SINDI LASTEAED TÄHISTAS EESTI VABARIIGI 105. AASTAPÄEVA OOTUSES JUBA PAAR PÄEVA VAREM RIIGI SÜNNIPÄEVA

Fotogalerii

Sindi lasteaed tähistab Eesti Vabariigi 105. aastapäeva. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Täna ennelõunal peeti Eesti Vabariigi sünnipäevale pühendatud Sindi lasteaia miniparaadi, mis on juba mitme aasta järel iga-aastaseks tavaks kujunenud. Pea paarisaja lapse käes lehvisid suuremad ja väiksemad käsilipud, peeti kõnesid ja kuulati laste esinemisi.

Taas olid alusele asetatud lisaks Eesti lipule Tori valla, ajalooline Sindi ja lasteaia lipp. Helikandjalt kostva hümni ajal laulsid paljud lapsed kaasa. Kaitseliidu Pärnumaa maleva esindus seisis samal ajal valveseisakus.

Tori vallavanem Lauri Luur luges lapsi tervitades värsse: „Püüa aru saada sellest- / lipu töö ei edene, / kui ta kurvalt konutades / kapi põhjas vedeleb.” Loetud salm on nopitud inimeseõpetuse õpetaja Helle Kirsi luuletusest „Tähtis töö”, mis pälvis auhinna aastaid tagasi ajakirja Täheke luulevõistlusel „Meie oma Eesti lipp“. Vallavanem tunnustas lippudega lehvitavaid lapsi ja julgustas seda rohkemgi veel tegema: „Kasutagem seda lippu igal tähtpäeval ja ka oma sünnipäeval võib selle rahulikult välja võtta.”

Lasteaia direktor Kairi Rinaldo lausus, et ilus on olla selle kauni riigi üks osa. „Soovin, et seesama sinimustvalge lipp lehviks meie kätes veel sadu aastaid.”

Hoolekogu esinaine Katariina Vaabel tunnistas, et temal on täna siin hästi hea olla lapsevanema rollis. Varem on ta olnud ka sama lasteaia lapse rollis, hiljem asunud sama ürituse osalisena Sindi vabatahtliku tuletõrjuja rollis. Üldse meeldib tal olla selle nii armsa kogukonna liige. Vaabel näeb, et kodumaa armastus pannakse just siin mulda idanema ja laste südamesse kasvama. „Lapsevanemana on mul selle üle äärmiselt hea meel!”

Lasteaia rühma Päikesejänkud lapsed laulsid laulu “Mis värvi on kodu?”. Mesimummid esitasid laulu “Kodutee”. Lepatriinude rühma lapsed lugesid ühiselt luuletust ”Iseseisvuspäev”. Lõpuks lauldi üheskoos Sindi lasteaia laulu.

Seejärel asuti jalutuskäigule kvartalit ümbritsevale ringile. Kõige väiksemad lapsed jäid lasteaia piirdeaia taha ootele, et tervitada neist mööduvat rongkäiku.

Urmas Saard

Samal teemal:

Piltuudis: SINDI LASTEAED TÄHISTAS SUUREJOONELISELT EESTI VABARIIGI 104. AASTAPÄEVA

Share via
Copy link
Powered by Social Snap