MINISTER TÄNAB JA TUNNUSTAB VANEMAEALISI

Lilled 1. oktoobril, eakate päeval. Foto: Urmas Saard / Külauudised

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo tänab vanemaealisi, kes on aktiivselt panustanud kohaliku elu edendamisse ning mänginud kogukonnas positiivset rolli. Kokku pälvivad tunnustuse 50 inimest erinevatest maakondadest üle Eesti.

„Üha rohkem on vanemaealisi, kes oma tavatöö kõrvalt tegelevad kas vabatahtlikult kogukonna elu arendamisega või jätkavad pensionile jäädes aktiivselt tegutsemist, et muuta kohalikes kogukondades paljude inimeste elu paremaks,“ ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. „Vanemaealiste panus igapäevaelus ja ühiskonna arengus saab tänamatult vähe tähelepanu, seega peame oluliseks aktiivsete ja silmapaistvate inimeste tunnustamist ning esile toomist, eriti just tänasel rahvusvahelisel eakate päeval.“

Tunnustuse pälvivad aktiivsed vanemaealised, kelle hulgas on endisi õpetajaid ja koorijuhte, rahvamaja juhatajaid, malevajuhendajaid, aktiivseid kohaliku elu eestvedajad, erivajadusega inimeste hooldajaid, inimesi, kes andsid eakatele kriisi ajal ZOOMi keskkonnas inglise keele tunde, samuti mitmeid vabatahtlikke.

Tallinn ja Harjumaa: Virve Sepp, Tiiu Tuisk, Heli Sepp, Kersti Ulmas, Meikar Rutt, Võsu Aime, Kaljo Põldaru, Elju Vackermann, Liis Jurak, Ilme Põldsaar, Marja-Liisa Saulep, Ly Lepalaan, Eve Ello, Ilse Tudre, Ülo Lomp, Helle Vaga, Hilda Männik, Anne Rebane, Helve Liivand, Aino Reinla

Hiiumaa: Aare Ristimägi, Maie Holtsmann

Ida-Virumaa: Aleksandra Akimova, Ljubov Petrova, Irina Mošonkina, Aleksandr Ivanov, Helle Astok

Jõgevamaa: Jevdokia Annikova, Urve Soo, Olev Kull, Anne Veiram, Riho Laanes

Järvamaa: Maimu Lomp

Läänemaa: Mall Lepmets, Reet Kaar

Lääne-Virumaa: Laine Soone, Sirje Kiviberg

Põlvamaa: Meedi Haabma

Pärnumaa: Mare Kurri, Olga Pank

Raplamaa: Väino Sassi, Lea Kõiv

Saaremaa: Silvi Teesalu, Urve Vakker

Tartumaa: Senta-Ellinor Michelson

Valgamaa: Ene Raudsepp

Viljandimaa: Leili Tšernõševa, Maire Rahnel

Võrumaa: Astrid Hurt, Väino Repp

Sotsiaalministeerium korraldab igal aastal augustis traditsioonilise sotsiaalkaitseministri vastuvõtu, et tunnustada silmapaistvaid vanemaealisi. Sarnaselt möödunud aastaga otsustati aga ka tänavu COVID-19 haigestumiste arvu tõusu tõttu tänuüritus ära jätta ning kõigile tunnustuse pälvinutele saadetakse koju kingitus, mis koosneb nii ametlikust ministri tänukirjast kui erinevate Eesti ettevõtjate käsitöömeenetest.

Kutse kandidaatide esitamiseks saadeti kõigile maaomavalitsusliitudele ja omavalitsusliitudele.

Tunnustuse pälvivad kokku 50 inimest. Eelmisel aastal oli neid 31.

KU päevatoimetaja