PÄRNU JÄTAB LINNA OSALUSEGA ÄRIÜHINGUTEST DIVIDENDID VÕTMATA

Foto: Urmas Saard / Külauudised

Pärnu linnavalitsus kinnitas viie linnale kuuluva äriühingu 2019. aasta majandusaasta aruande ning suurendas või vähendas kasumi või kahjumi arvelt ettevõtete eelmiste perioodide jaotamata kasumit, jättes dividendid välja võtmata.

Estonia Spa Hotelsi eelmise aasta kasum oli 484 602 eurot. Ettevõttel läks hästi, selle aasta esimesel kahel kuul isegi väga hästi, kuid eriolukorrast tingitud majanduslangus pööras kõik pea peale. Linnavalitsus, kes ühtlasi on ka ettevõtte üldkoosoleku eest, pidas õigeks mulluse kasumi arvelt Estonia Spa Hotelsi eelmiste perioodide jaotamata kasumi jääki 2 856 250 euroni suurendada.

AS Pärnu Vesi on viimastel aastatel palju investeerinud ja tegi seda mullugi 3,5 miljoni euro eest. Ettevõte planeeris oma tegevuse kahjumiga, sest aastate jooksul on kogunenud ligi 32 miljoni euro suurune jaotamata kasumi jääk. Eelmise aasta kahjumi suuruseks oli 209 282, kuid ettevõte ei kavatse 2014. aastast muutumatuna püsinud vee- ja kanalisatsiooniteenuste hindu tõsta, sest hakkama saadakse klientidelt lisaraha küsimata.

OÜ Paikre eelmise aasta kasum oli 239 309 eurot, ent linnavalitsus polnud ettevõtte eelmise aasta tulemustega rahul. Paikre eelmise juhtkonna suhtes on algatatud kriminaaluurimine ja linnavalitsus peab õigeks, et ettevõte keskenduks põhitegevuse korrastamisele.

Osaühing Kümblus ehk linnasaun teenis mullu 19 755 eurot, mille arvelt suurendati ettevõtte eelmiste perioodide jaotamata kasumit 371 244 euroni. Kümblus sõltub linna toetustest, kuid linnavalitsus peab oluliseks leilisauna toetamist. Ettevõte kavatseb pärast eriolukorra tõttu seatud piiranguid uksed avada 2. juunil.

Tõstamaa osavalla kommunaalettevõte OÜ SuFe kasum oli eelmisel aastal 75 920 eurot, millest 3796 eurot suunati reservkapitali ja 72 124 eurot eelmiste perioodide jaotamata kasumisse. OÜ SuFe jaotamata kasumi jääk on pärast 2019. aasta majandusaasta aruande kinnitamist 519 606 eurot.

KU päevatoimetaja