Tutipidulised istutasid maitsetaimi

Sindi gümnaasiumi tutipeol helistas abiturientidele viimast koolikella esimese klassi õpilane Loretta Olli. Gümnaasiumi lõpetajad istutasid maitsetaimi ja kastsid istikuid veepüstolitega.

Sindi gümnaasiumi kaheteistkümnenda lõpatajad tutipeol. Foto Urmas Saard
Sindi gümnaasiumi kaheteistkümnenda lõpatajad tutipeol. Foto: Urmas Saard
Õpetajad Sindi gümnaasiumi tutipeol. Foto Urmas Saard
Õpetajad Sindi gümnaasiumi tutipeol. Foto: Urmas Saard

[pullquote]Abituriendid panid kokku ka ühiskoori ja laulsid laulu „Elav legend – vabadus”.[/pullquote]Pärast tänast klassitundi oma esimeste õpetajatega (Naima Soosaar ja Ave Aaslaid) võtsid esimese klassi õpilased kaheteistkümnenda lõpetajatel koolimaja B-korpuse ülakorrusel käest kinni ja tõid oma eelkäijad Sindi gümnaasiumi aulasse. Rivi ees sammusid kolmekesi kätest kinni hoides Naima Soosaar, Ave Aaslaid ja Jelena Oleštšenko.

Piduliku tutipeo sissejuhatuseks laulsid esimesed klassid koolilaulu ja kaheteistkümnendike tervitamiseks võttis sõna 11. klassi õpilane Kristiina Anufrieva.

Päeva korraldajaks oli 10A koos huvijuhiga, sama gümnaasiumi vilistlane, kes tegid ühiselt oma koolivendade ja – õdede päeva lõbusamaks. Kordamööda astusid abituriendid lavalt alla, võtsid pimesi lipiku, millele oli kirjutatud õpetaja nimi ja siis tuli võtta abiks kõik oma pantomiimilised oskused, et nende klassikaaslased said õigesti mõeldud isiku ära arvata. Päris jänni ei jäädud kordagi, aga mõnel juhul tuli õige vastus juba esimesel hetkel.

Põnevusepinget tõstsid õuna ja kaardimäng. Ehmatuste saatel litsuti kahe kõhu vahel õhupallid pauguga puruks.

Sindi gümnaasiumi tutipeol helistab abiturientidele viimast koolikella esimese klassi õpilane Loretta Olli. Foto Urmas Saard
Sindi gümnaasiumi tutipeol helistab abiturientidele viimast koolikella esimese klassi õpilane Loretta Olli. Foto: Urmas Saard

Kuid oma sõna said öelda ka abituriendid ise. Martin Karasjov esitas kaks suurepärast klaveripala. Egon Gentalen ja Martin Salundi mängisid aastatega kooli näiterühmas õpitud vilumusel õpetaja ja Juku stseene. Meelike Liiv, Margit Viies ja Chätlyn Parts esinesid omaloomingulise tantsunumbriga. Slaidiprogrammi vatamisega meenutati kooliaega. Abituriendid panid kokku ka ühiskoori ja laulsid laulu “Vabadus”. Bändi nimi oli Elav legend. „On jälle suvi ja muretu meel. Kool on läbi, ma käin üksi teel. Mul sees on tunne, mis rahuldab mind. Olen just kui taevas ja lendan kui …” Kolmekesi jätkasid laulmist Edwin Eilandt, Egon Gentalen ja Martin Karasjov. Aula laval kõlas taaskordselt Playbackil kuuldud The Baseballs Umbrella. Aga enne „biitlite” esinemist kinkisid abituriendid õpetajatele ja kooli töötajatele nimelise pastaka ning šokolaadi tahvli, mille ümbrisel lõpetajad kaitseväelaste lapilistes riietes.

Üllatuse valmistas 10. klassi esindus, kes jagas kaheteistkümneda lõpetajatele tiitleid. Õpilase pildi ja nime juurde oli kirjutatud just teda kõige paremini iseloomustav märksõna. Kaela riputati lutsikompvek. Ka lõpetajate klassijuhataja Ain Keerup sai tiitli – Kunn. Näis selle üle väga rahulolevana. Klassijuhataja jättis direktori traditsioonilise kõne sedakorda pidamata ja lubas seda teha pärast eksamit, lõputunnistuste kätte andmise päeval.

Kuid traditsioonist kinnihoidvalt korraldas Mart Nõmm, direktori asetäitja majanduse alal, ka tänavu lõpetajatele maitsetaimede istutamise.

Urmas Saard

Samal teemal:

Eliise Kull ja Betti Buht Foto Urmas Saard

 

 

 

Sindi gümnaasiumi tutipäeval kingiti kolmele parimale meetrine rändnõel

Õpetaja Signe Lensment Foto Urmas Saard

 

 

 

Sindi gümnaasiumis algas hommik tutipeoga

Esimese klassi õpilased Villem Saarse ja Handro Krünbek helistavad Sindi gümnaasiumis viimast koolikella Foto Urmas Saard

 

 

 

Sindi gümnaasiumis peeti tutipidu