Järva-Jaanis peetakse homme laata ja tänavafestivali

Eksponaat Järva-Jaani tuletõrjemuuseumist.
Eksponaat Järva-Jaani tuletõrjemuuseumist.

Saabuval laupäeval, 9. juunil toimub juba viies Järva-Jaani laat ja tänavafestival. Iga aastaga ostjate ja kauplejate seas üha populaarsemaks muutunud üritus toimub tavapäraselt Järva-Jaanis Laial tänaval. Müügiletid avatakse kell 9 ja laat suletakse kell 16.
Ürituse korraldajad Triinu  ja Arlet Palmiste ütlesid, et lisaks tavapärasele laadakaubale saab inimesi ja head toitu nautida kodukohvikutes. Tänaseks on teada 11 kodukohvikut, kes pakuvad oma külalistele koduseid sööke ja jooke.
Väikese juubeli väärilise tänavafestivali tõmbenumbriks on väga mitmekesine ja põnev programm. Päeva jooksul astuvad lavale naiskoor Koriat Soomest, tantsurühm Kekutajad Aravetelt, ansambel JJ Dixieland, muusik Arne Lauri erikavaga „Eesti Wabariigi aegsed laulud“ ja päeva lõpetab Järva-Jaani tantsutruppide gaalaetendus „Tantsud juubeliks“. Sinna vahele mahuvad oma etteastetega loomulikult ka kõik teised Järva-Jaani kultuurimajas tegutsevad armastatud ansamblid ja kollektiivid.

Päevakeskuse hoovis on avatud joogaõu, kus kell 11 annab tasuta loengu-joogatunni idakultuuride uurija Arne Lauri ja kell 13.30 toimub pop-up joogatund. Lisaks on avatud Järva-Jaani muuseumid (Vanatehnika Varjupaik, Kinomuuseum, Tuletõrjemuuseum, Orina külamuuseum, Türi-Tamsalu Raudtee Muuseum, Hobutalumuuseum) ja Vanatehnika Varjupaigas saab teha ekstreemset roomikusõitu. Samuti toimuvad giidiga ekskursioonid Järva-Jaani Ristija Johannesse koguduse kirikus ja kirikuaias.
Seniks kuni vanemad ostlevad, saab oma lapsed jätta lastealale, kus seekord on avatud seni nähtutest suurim batuudipark, saab teha näomaalinguid, toimub vibuturniir ja eksootikat toovad laadale alpakad.
Laadatänaval pakutakse kõike tavapärast. Kohal on taimemüüjad, eestimaise toidu pakkujad, käsitöölised, vanavara müüjad ja muidugi palju kaupmehi, kes müüvad kõike jalanõudest korgitserideni.
Järva-Jaani laata ja tänavafestivali korraldab MTÜ Piibe Maantee Arendus koostöös Järva-Jaani Tuletõrje Seltsi ja Järva vallavalitsusega. Info tel 5344 5996 või piibemaantee@gmail.com.

Jaan Lukas