Sindi gümnaasium tähistab tänavu kooli 180. sünnipäeva ja Eesti riik 99. aastapäeva. Anette Pattik, Sindi gümnaasiumi 8. klassi õpilane, kirjutab oma koolist ja riigist.
Sünnib laps. Olgu ta poiss või tüdruk. Ta hakkab roomama, siis käima, jooksma, rääkima ja läheb lasteaeda. Lasteaia läbinud, siirdub ta kooli. See kool on Sindi Gümnaasium.
Sindi võtab ta avasüli vastu, annab teadmisi, õpetab kombeid, valmistab ette tulevikuks. Valmistab ette järgmiseks eluetapiks, iseseisvaks eluks väikeses Eesti riigis.
Eesti annab talle töö, kodu ning perekonna. Kõike seda, mida andis lapse vanematele ning rohkemgi. Vanematel ei pruukinud olla vanemaid, sest nemad aitasid meile Eesti saada. Nad võitlesid Eesti eest, et kunagi nende lapsed ja tulevased lapselapsed saaksid endale korraliku täisväärtusliku elu iseseisvas riigis.
Tol päeval, kui Eesti iseseisvuse välja kuulutas, toimus Eestis kui ka Sindi Gümnaasiumis kõige olulisem murdepunkt nende mõlema ajaloos. Me saime hakata õpetama oma keelt ning looma oma traditsioone.
Tänan Eesti riiki, kes kunagi võitles vapralt ja kes nüüd on tugev pisike riigike. [pullquote]Me saime hakata õpetama oma keelt ning looma oma traditsioone.[/pullquote]Tänan Sindi Gümnaasiumi, kes annab aluse laste teadmistele. Aitäh punasele kivimajale, mis on mulle nagu teine kodu.
Palju, palju õnne ning ma loodan, et suudate hoida end tugevana kuni maailm lõpeb.
Anette Pattik, 8. klass
Samal teemal:
Ligemale kolmandik jätkavad haridusteed keskkoolis
Mulle meeldib meie riik ja minu kool